rychle nabijanie

OnePlus potvrdzuje: Smartfóny OnePlus 9 prídu aj s nabíjačkou, toto sú očakávané špecifikácie

Nevydá sa po stopách konkurencie.

Je to potvrdené. OnePlus sa nevydá po ceste, ktorú pri svojich najnovších smartfónoch zvolili výrobcovia ako Apple, Samsung či Xiaomi. Pripravovaný rad OnePlus 9 bude krabičku zdieľať aj s nabíjačkou, informuje server XDA Developers.

S touto informáciou prichádza samotný zakladateľ a CEO OnePlus, Pete Lau. “Nebojte sa. V krabičke bude nabíjačka,” napísal na fórum, čím potvrdil nedávne špekulácie.

Spoločnosť taktiež potvrdila, že rad zariadení bude oficiálne predstavený už 23. marca, o čom sme vás informovali tu. Skvelou správou je aj zoficiálnenie spolupráce s firmou Hasselblad, ktorá sa stará o optiku nových smartfónov.

oneplus 9 Pro
Foto: Dave2D/YouTube

OnePlus 9: Čo očakávať od výbavy?

Aj keď oficiálne špecifikácie zatiaľ k dispozícii nemáme, aspoň ako-tak vieme, čo môžeme očakávať.

V prípade OnePlus 9 sa máme dočkať 6,55-palcového AMOLED displeja s FullHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Interiér bude vypĺňať špičkový Snapdragon 888, 8 GB operačnej pamäte, 128 GB interného úložiska typu UFS 3.1 a 4 500 mAh batéria s podporou pre rýchle 65 W drôtové nabíjanie. Zadná strana bude domovom pre dva fotoaparáty s rozlíšením 48 Mpx.

TIP REDAKCIE
Garmin Epix 2 môžu stáť 1000 eur, Fenix ​​7 ponúknu ešte dlhšiu výdrž

Výkonnejší model v podobe OnePlus 9 Pro údajne ponúkne 6,7-palcový LTPO AMOLED displej s QHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Rovnako ako štandardný model, aj v tomto prípade sa o pohon postará čipset Snapdragon 888 od Qualcommu. Čo sa týka operačnej pamäte a úložiska, pochopiteľne, môžeme očakávať o niečo vyššie kapacity.

Výrobca má však popri dvoch uvedených modeloch predstaviť ešte jeden, a to OnePlus 9R. Pôjde o najslabší, no zároveň najlacnejší kúsok z trojice. Žiaľ, o jeho výbave zatiaľ nevieme takmer nič, teda s výnimkou procesora, ktorého úlohu má zohrať Snapdragon 870.

Sme skutočne zvedaví, čo všetko si na nás OnePlus chystá. Koniec koncov, nebudeme musieť čakať veľmi dlho – online predstavenie sa koná už 23. marca.

Takto vyzerajú aktuálne ceny OnePlus 8T u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať