Google Pixel 5a: Cenovo dostupný foto smartfón môže byť predstavený v júni

Údajne ponúkne displej s vyššou obnovovacou frekvenciou.

Google má v priebehu niekoľkých mesiacov obohatiť svoje portfólio smartfónov o nový produkt – Pixel 5a. Reč je o pokračovaní populárneho radu smartfónov, ktorý si svoje renomé získal skvelou kombináciou uspokojivých špecifikácií, kvalitným fotoaparátom a predovšetkým priaznivou cenovkou.

Pixel 4a bol a stále je veľmi jednoduchý smartfón. A práve to je na ňom to výnimočné. Jedna konfigurácia, jeden dizajn. Inak povedané, tento smartfón je exemplárnym príkladom toho, že v jednoduchosti je krása.

Rad Pixel a sa však má už o pár mesiacov dočkať ďalšieho prírastku v podobe Pixel 5a. Ako píše publikácia Gizmochina, zariadenie môže byť predstavené 11. júna. Pravdepodobne však bude mať pódium len pre seba, nakoľko Pixel 6 má byť predstavený o trochu neskôr.

Pixel 4a
Pixel 4a – Zdroj: Google

Pixel 5a môže ponúknuť displej s vyššou obnovovacou frekvenciou

Čo sa týka špecifikácií, mnoho informácií k dispozícii zatiaľ nemáme. Vieme však, aspoň na základe nedávnych únikov, že Pixel 5a konečne ponúkne displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, pravdepodobne 90 Hz alebo 120 Hz. Konkrétne je reč o 6,2-palcovom OLED paneli.

Taktiež sa predpokladá, že selfie fotoaparát obsadí o trochu menší výrez v porovnaní s predošlou generáciou. Stále sa však bude nachádzať v ľavom hornom rohu.

Pixel 5
Pixel 5

4K video prostredníctvom predného fotoaparátu?

To však neplatí pre Pixel 6, nástupcu Pixel 5. Jeho selfie fotoaparát by totiž mal zaujať svoju pozíciu priamo uprostred vrchnej časti displeja, podobne ako to robí napríklad Samsung. Predný fotoaparát má byť taktiež schopný natáčať videá v 4K rozlíšení.

TIP REDAKCIE
Facebook zablokoval vývojára: Vytvoril skript, ktorý vás automaticky odhlásil zo sledovania všetkých stránok

No to stále nie je všetko. Google si má pripravovať ešte jeden produkt, no tentokrát so zameraním na audio. Áno, spoločnosť sa podľa všetkého chystá na predstavenie novej generácie slúchadiel Google Pixel Buds. Dočkať by sme sa ich mali už budúci mesiac.

Predošlú generáciu Google Pixel 5 môžete zakúpiť aj u týchto predajcov:

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať