google fotky

Apple sprístupnil prenos obsahu z iCloudu do služby Google Fotky

Ak máte iPhone, využiť môžete prenos fotiek na Google fotky.

Ak patríte medzi používateľov mobilného ekosystému Apple a chcete z nejakého dôvodu presedlať na konkurenčnú platformu, s kopírovaním multimediálnych súborov, fotiek a videí, si lámať hlavu nemusíte.

Spoločnosť Apple výrazne zjednodušuje prenos fotografií a videí z iCloudu do služby Google Fotky, upozorňuje web MacRumors. Nový nástroj pre migráciu tohto typu obsahu Apple sprístupnil v štátoch Európskej únie, v Austrálii, Kanade, USA a v pár ďalších krajinách.

Mohlo by vás zaujímať:

Prirodzene, existuje pár náležitostí, ktoré musíte splniť, pokiaľ chcete nástroj využiť. V prvom rade potrebujete v službe Google Fotky dostatok voľného priestoru. Okrem toho musíte mať vo vašom účte Apple povolené dvojstupňové overovanie.

google fotky
Foto: MacRumors

Prenos na Google fotky potrvá 3 až 7 dní

Neočakávajte, že Apple vaše fotografie a videá vyexportuje hneď. Proces migrácie môže trvať 3 až 7 dní. Ak počas tohto obdobia nejaké súbory do iCloudu pridáte alebo ich z neho odstránite, do služby Google Fotky sa neskopírujú. Po skončení procesu ich ale môžete nahrať manuálne.

Fotografie sa v službe Google Fotky uložia do albumov, ktoré budú pomenované ako „Kópia položky“. Žiaľ, videá sa do albumov nezoradia a uložia sa zvlášť. Systém nebude prenášať duplicitné fotky, tzv. dynamické albumy, živé fotky, niektoré meta údaje a RAW súbory.

Pokiaľ ste si v iPhone nejakú tú fotku upravili a vylepšili, systém skopíruje práve tú, resp. jej poslednú verziu. Originály všetkých snímok zostávajú v iCloude.

Celý proces spustíte tak, že sa prihlásite na stránke zabezpečenia a ochrany Apple (TU). Z ponuky potom vyberiete „Prenos kópie dát“ a zvolíte ako cieľové umiestnenie Fotky Google.

Návod a všetky podrobnosti nájdete na stránke Apple. Dostupná je aj v slovenskom jazyku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať