oneplus nord

OnePlus Nord 2 prejde zmenou: Snapdragon má vymeniť MediaTek

Dimensity 1200.

Spoločnosť OnePlus sa momentálne pripravuje na predstavenie vlajkových modelov OnePlus 9 a hodiniek OnePlus Watch, no pracovať má aj na novej generácii cenovo dostupnejšieho zariadenia OnePlus Nord.

OnePlus Nord 2 by sme mali spoznať niekedy v druhom štvrťroku tohto roka. Dobre vybavený smartfón strednej triedy ale čaká hardvérová zmena. OnePlus sa pri svojich mobilných zariadeniach spolieha len na čipsety Snapdragon z dielne amerického Qualcommu.

OnePlus Nord novej generácie túto zvyklosť pravdepodobne naruší. Podľa informácií serveru AndroidCentral ho výrobca osadí čipsetom spoločnosti MediaTek. Zlá správa to byť nemusí.

OnePlus Nord 2 má poháňať MediaTek
Foto: MediaTek

OnePlus Nord 2 poženie najlepší MediaTek

Hoci sady od MediaTeku nemajú také hviezdne renomé ako procesory od Qualcommu, určite nie sú na zahodenie. Obzvlášť, ak má nový OnePlus Nord poháňať 5G čipset Dimensity 1200, ktorý je momentálne tým najlepším v portfóliu MediaTeku.

Vyrobený je 6nm technologickým postupom taiwanského TSMC. Architektúru tvorí jedno jadro Cortex-A78 s taktom 3,0 GHz, tri jadrá Cortex-A78 s taktom 2,6 GHz a štyri úspornejšie jadrá Cortex-A55 s maximálnou pracovnou frekvenciou 2,0 GHz. 8-jadorvú zostavu dopĺňa grafický čip ARM Mali-G77 MC9.

OnePlus Nord 2, ako sa predbežne nazýva, by mal opäť osloviť priateľskou cenou. Súčasný model sa na našom trhu začal predávať za maloobchodných odporúčaných 409 eur. Na podrobnosti o fotoaparátoch, pamätiach, obrazovke, batérii a ďalších vlastnostiach si musíme počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať