bitcoin

India plánuje zakázať kryptomeny, držiteľom i obchodníkom hrozia pokuty

Ak zákon prejde, ľudia budú mať 6 mesiacov na to, aby sa zbavili svojich zásob.

India plánuje tvrdo zakročiť proti kryptomenám. Držiteľom i obchodníkom, ktorí majú s týmto typom aktív čo dočinenia, hrozia nemalé pokuty, informuje server Reuters. Za porušovanie zákona sa má považovať vlastnenie, ťažba, obchodovanie i prevádzanie kryptomien.

Toto nie je prvýkrát, čo počujeme o tomto zákaze. Ešte v januári sa na zozname nachádzal zákrok proti kryptomenám, ako je napríklad Bitcoin, a súčasné budovanie infraštruktúry pre oficiálnu digitálnu menu.

Pochopiteľne, nové pravidlá, ak teda vôbec prejdú, nebudú platné okamžite. Tí, ktorí majú čo dočinenia s kryptomenami, budú mať celých 6 mesiacov na zbavenie sa svojich virtuálnych aktív. Následne nastúpia sankcie v podobe pokút.

India sa tak môže stať úplne prvou významnou krajinou, ktorá z vlastníctva digitálnej meny spraví nezákonnú činnosť. Je pravda, že napríklad aj v Číne je ťažba či obchodovanie s týmto typom meny zakázané, no vlastníctvo nie.

Bitcoin - kryptomena
FOTO: David McBee – Pexels.com

Zákazom kryptomeny budú najviac trpieť investori

Niektorým to môže byť jedno, niektorí to môžu podporovať, no rozhodne sa v Indii nachádza aj veľká skupina, ktorej by tento zákon nielen výrazne prekážal, ale aj uškodil. V krajine sa totiž nachádza až 8 miliónov investorov, ktorí v neustále rastúcom digitálnom aktíve držia približne 100 miliárd indických rupií, čo v prepočte vychádza na približne 1,2 miliardy eur.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať