hodinky

Galaxy Watch4 a Active4: Nové hodinky Samsung by sme mali spoznať skôr ako obvykle

Náskok pred Apple Watch Series 7?

To, že spoločnosť Samsung predstaví v tomto roku nový model inteligentných hodiniek je viac menej isté. Model Galaxy Watch4 by mal byť predstavený spolu so športovo ladenou verziou Watch Active4 už v druhom štvrťroku.

Aspoň to tak vidí spoľahlivý informátor s prezývkou Ice Universe, ktorý takýto scenár predostrel na sociálnej sieti Twitter.

Tento zdroj v predchádzajúcich týždňoch zároveň uviedol, že nové hodinky od Samsungu poženie namiesto operačného systému Tizen systém Wear OS od Google. Zmene platformy nahráva aj zistenie jedného z vývojárov z XDA fóra.

Samsung chce očividne zjednotiť portfólio svojich smart hodiniek. Galaxy Watch4 sú očakávané, no model Watch Active momentálne existuje vo verzii „2“, za ktorou by mala logicky nasledovať 3. generácia. Preskočí však rovno na štvorku tak, aby ladila s klasickým modelom Watch4.

galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch3

Aktuálny model Galaxy Watch3 bol predstavený v auguste spolu s S Pen smartfónmi Note20. Samsung môže príchod hodiniek na trh urýchliť, za čím môžeme vidieť snahu predbehnúť Apple.

Špekuluje sa, že nové hodinky od Samsungu a Apple majú disponovať neinvazívnym glukomerom. Spoľahlivá technológia pre meranie hladiny cukru v krvi by istotne uľahčila život všetkým diabetikom.

Ak by Galaxy Watch4 takúto funkciu naozaj ponúkli, Samsung si pripíše prvenstvo. Hodinky Watch Series 7 totižto Apple predstaví niekedy v septembri až októbri. Aspoň podľa doterajších zvyklostí.

Meranie hladiny cukru v krvi pomocou smart hodiniek môže byť praktické, treba však počítať s tým, že pravdepodobne nebude dostupné na všetkých trhoch (ak vôbec). Tak ako EKG, aj túto technológiu musia schváliť príslušné úrady, v prípade USA to je známa FDA – Správa potravín a liečiv.

Meranie tlaku a EKG v podporovaných hodinkách Samsung je na našom trhu oficiálne dostupné len od tohto mesiaca. Zabezpečuje to aplikácia Health Monitor, ktorú Samsung sprístupnil v 31 krajinách Európy.

Porovnajte si ceny hodiniek Samsung Galaxy Watch3 u slovenských predajcov:

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať