hodinky

Hodinky od Samsungu možno presedlajú na operačný systém WearOS

Pri inteligentných hodinkách Samsung sme si zvykli, že bežia pod vlastným operačným systémom Tizen, ktorý nájdeme napríklad aj v televízoroch tohto juhokórejského výrobcu.

Hodinky Samsung, známe ako Galaxy Watch, sú dobrým a obľúbeným produktom, hoci sa na predajné úspechy konkurenčných Apple Watch musia pozerať z diaľky.

Nikomu až do súčasnosti nenapadlo, že by mohol Samsung vlastný operačný systém z hodiniek vypoklonkovať a nahradiť ho systémom WearOS od Google. Tvrdí to však známy informátor s prezývkou Ice Universe, ktorý zvykne disponovať spoľahlivými zdrojmi svojich informácií.

Ice Universe konkrétne tvrdí, že Samsung v nových hodinkách nahradí Tizen operačným systémom Android. OS Android ako taký nie je pre hodinky stavaný, tou je až jeho odnož WearOS, ktorú využívajú napríklad smart hodinky značky Fossil.

fossil
Inteligentné hodinky Fossil s WearOS na palube. Foto: Fossil

Dôvody zmeny stratégie nie sú známe. Špekulovať o nich ale môžeme. Podobne ako smartfóny, aj hodinky sa čoraz viac spoliehajú na aplikácie tretích strán. Tizen je v tomto smere uzatvorenejší a konzervatívnejší.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Podpora WearOS by mohla z hodiniek Samsung spraviť univerzálnejšie zariadenie. Okrem toho by sme mohli používať platobný systém Google Pay a ďalšie náležitosti, ktoré systém ponúka. WearOS ale nie je dokonalý, určite by mu pristala väčšia pozornosť vývojárov a softvérových inovátorov.

Čo presne nás čaká, by sme sa mohli dozvedieť cez leto, kedy by mal Samsung predstaviť nový model hodiniek Galaxy Watch Active3. Boli by ste za, kedy chcel Samsung nahradiť Tizen systémom WearOS? Vyjadriť sa môžete v diskusii.

Porovnajte si ceny Samsung Galaxy Watch 3 u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať