Valheim je medzi piatimi najobľúbenejšími hrami na Steame, za mesiac sa predalo až 5 miliónov kópií

Senzácia.

Nový early access titul Valheim sa teší obrovskému úspechu. Len v priebehu mesiaca sa dokázal zaradiť medzi top 5 najobľúbenejších titulov na Steame, predalo sa ho totiž už viac ako 5 miliónov kópií. O novinke informuje The Verge.

Za hrou stojí len 5 vývojárov zo švédskeho štúdia Iron Gate Studio. Na Steam dorazila len 2. februára, no už teraz sa chváli číslami, o ktorých iné tituly môžu len snívať. Zaraďuje sa medzi 5 najlepších hier na Steame, pričom minulý mesiac v jednom čase zaznamenala až 500 tisíc hráčov. Aktuálne ju prekonávajú len Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 a PUBG.

Survival hit s obľúbenou severskou, resp. škandinávskou tematikou, si na Steame vyslúžil viac ako 115 tisíc pozitívnych recenzií, vďaka čomu sa aktuálne nachádza na 39. priečke rebríčku najlepšie hodnotených hier.

Valheim
Zdroj: Iron Gate Studio/Steam

Valheim je hitom aj na Twitchi

A keďže je reč o tak populárnom hite, niet sa čo čudovať, že obrovskému úspechu sa teší aj na streamovacej platforme Twitch. Fanúšikovia strávili už viac ako 35 miliónov hodín pozeraním livestreamov a viac ako 16 266 rokov hraním.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Valheim sa predalo už viac ako 5 miliónov kópií. Keďže jedna stojí presne 19,99 amerických dolárov, zárobok štúdia sa šplhá k hranici až 100 miliónov dolárov. Táto suma však nezahŕňa províziu, ktorú si berie Valve, takže v skutočnosti je to o niečo menej.

Hru je možné zakúpiť si aj u nás, pričom na Steame vás vyjde len na 16,79 eur. Ak sa teda počas sprísnených opatrení nudíte a milujete nordickú tematiku, vyskúšajte Valheim. Rozhodne neoľutujete.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať