Reklamy sú všade, po novom sa s nimi stretneme aj v príbehoch na Facebooku

Prilepšenie pre tvorcov.

Reklamy. Toto jediné slovo dokáže v asi každom z nás vyvolať hnev a otrávený pohľad. Stretávame sa s nimi všade, v každom jednom médiu. Či už je reč o rádiu, televízii alebo internete, reklamy sú jednoducho všade.

Nie sú však bezvýznamné. Pre mnohých tvorcov reklamy predstavujú skvelý prostriedok na zarobenie peňazí. Funguje to tak všade, v poslednom období dokonca aj na sociálnych sieťach.

Jednou takouto sociálnou sieťou je aj Facebook, kde sa reklamy majú čoskoro rozšíriť do ďalšej oblasti, píše Android Central. Reč je o Príbehoch. Spoločnosť testuje nové spôsoby speňaženia krátkeho obsahu. Jedným z nich sú, pochopiteľne, reklamy.

Nepôjde však o bežné reklamy, na aké sme zvyknutí z iných médií. V príbehoch sa budú objavovať ako nálepky. Tvorcovia obsahu však nezískajú celú zarobenú čiastku, Facebook si vezme určitú províziu.

Nová funkcia má byť zatiaľ len v ranom štádiu testovania, čo znamená, že vzorka je zatiaľ veľmi malá. Čoskoro by sa však mala rozšíriť, a tak ju bude mať k dispozícii viacero užívateľov.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Príbehy sú jedným z najpopulárnejších spôsobov zdieľania obsahu s ostatnými. Disponuje nimi azda každá známa sociálna sieť, vrátane Snapchatu, Instagramu, Twitteru a dokonca aj LinkedInu. Je preto pochopiteľné, prečo sa Facebook rozhodol z tejto funkcie vyťažiť peniaze formou reklám. Výrazne tak pomôže nielen sebe, ale aj tvorcom.

Facebook uľahčí monetizáciu kratších videí a živých prenosov

Facebook taktiež upravuje dostupnosť reklám pre videá, vďaka čomu sa môžu objavovať aj v kratších záznamoch. Po novom stačí, keď má video aspoň jednu minútu a viac. Je však potrebné, aby daný autor mal aspoň 600 tisíc minút v pozretiach za posledných 30 dní a minimálne 5 aktívnych nahratých videí.

Okrem toho sa spoločnosť zameriava aj na podporu pre reklamy v živých prenosoch. Doposiaľ všetko fungovalo na pozvánku, po novom však môže túto formu obsahu speňažiť každý. Aj v tomto prípade ale musí spĺňať určité podmienky, konkrétne 60 tisíc odvysielaných minút za posledných 60 dní.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať