Caviar sa opäť vybláznil. Z iPhone 12 Pro spravil 1 kg zlatú tehlu, stojí 160 tisíc dolárov

Váži 1 kilogram.

Spoločnosť Caviar, ktorá je známa obaľovaním známych smartfónov do luxusných kabátov, sa opäť prekonala. Po novom ponúka špeciálne prevedenie modelu iPhone 12 Pro od Apple, ktorý sa vyznačuje nielen nádherným blyšťavým telom, ale aj svojou astronomickou cenovkou, píše server dlmag.

Smartfón vykúpala v nádhernom 24-karátovom zlate. Na hrúbku meria takmer 2 cm a váži 1 kg. Inými slovami, firma z už tak luxusného smartfónu spravila zlatú tehlu, a to doslova. Tým pádom asi ani netreba poznamenať, že cena takéhoto kúsku rozhodne nie je malá. Práve naopak, 24-karátová edícia iPhone 12 Pro vás vyjde na 160 tisíc dolárov, čo v prepočte vychádza na približne 133 tisíc eur.

iPhone 12 Pro od Caviar
Zdroj: Caviar

Zlatý iPhone 12 Pro poslúži skôr ako zberateľský kúsok

Samozrejme, toto prevedenie slúži skôr ako zberateľský kúsok než “bežný” smartfón na každodenné používanie. Aj napriek tomu si však dokázal zachovať niektoré základné črty, vrátane tlačidiel. Rozdiel si možno všimnúť v prípade zadných fotoaparátov, ktoré by ste asi hľadali len ťažko. Spoločnosť jednoducho niekde musela ustúpiť, aby smartfón mohol vyzerať tak, ako vyzerá.

TIP REDAKCIE
Qualcomm potvrdzuje zmeny v označovaní čipov Snapdragon

Ak sa vám teda náhodou niekde povaľuje zbytočných 160 tisíc dolárov a hľadáte niečo, čím by ste vykročili z radu, Caviar vám ponúka excelentnú príležitosť. Treba však poznamenať, že týchto luxusných edícií nie je veľa. Na svete je len 7 kúskov.

Caviar však myslel aj na užívateľov Androidu. Do zlatého kabátu preto obliekol aj špičkovú vlajkovú loď od spoločnosti Samsung, konkrétne Galaxy S21 Ultra. Aj v tomto prípade sa dočkáte hrubého tela s veľmi slušnou váhou, no žiaľ, aktuálny je aj obmedzený počet kusov.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať