ŠPZtka pre elektromobily

AKTUÁLNE: Priraďovanie EČV sa zmení. Budú sa dať prenášať, rozdelenie podľa okresov zanikne

Tabuľky s evidenčným číslom sa zmenia. Je to dobrý krok.

Ak máte k evidenčnému číslu auta vzťah, svitá na lepšie časy. Vláda totiž v stredu 17. marca schválila novelu zákona, ktorá umožní prenášanie EČV z jedného vozidla na ďalšie. Jedno číslo tak budete môcť mať prakticky naveky. To však nie je všetko.

Podľa novely zákona sa má výrazne zjednodušiť aj proces prihlasovania a odhlasovania vozidiel, od čoho si zákonodarcovia sľubujú menej byrokracie. Evidenčným tabuľkám sa tak predĺži životnosť, a to z toho dôvodu, že nebudú viazané len na vozidlo, ale aj na majiteľa.

Bude tu však aj možnosť, že si svoje číslo zoberiete a dáte si ho na vaše nové vozidlo. Na pridelenie naň budeme mať rok. Týmto vám zároveň odpadne aj povinnosť meniť evidenčné číslo pri zmene trvalého bydliska,píše server TVNoviny.sk.

EČV sa budú meniť.
Zdroj: Polícia SR

Zanikne rozdelenie EČV podľa okresov

Zmeny teda naznačujú, že tradičné rozdelenie EČV podľa okresov, na ktoré sme zvyknutí dnes, postupne zanikne. To, že bývate v Bratislave hneď nebude znamenať, že budete mať na aute EČV s „bratislavskými značkami“.

Zrušenie delenia evidenčných čísel podľa okresov bude postupné. Najskôr sa využijú zásoby, neskôr sa prejde na tzv. „celoslovenské“ EČV v tvare AA000AA.

Jednoduchšie bude aj predávanie, resp. kupovanie vozidiel. „Pri predaji do iného okresu nebude musieť chodiť na dopravný inšpektorát pôvodný a následne ani nový majiteľ.

Predávajúci a kupujúci to môžu spraviť naraz na celom Slovensku na ktoromkoľvek mieste, inšpektoráty budú mať celoslovenské pôsobnosti,“ vysvetľuje portál TVNoviny.sk.

Total
118
Zdieľaní
Total
118
Zdieľať