Apple chystá šikovné vylepšenie: iPhony zrejme budú schopné reagovať aj na mokré ruky

Ak vlastníte zariadenie s dotykovým displejom, isto viete, že mokré ruky a rýchle reakcie nejdú zrovna dokopy. Toto platí pri smartfónoch, tabletoch či dokonca aj inteligentných hodinkách. Svetoznámy výrobca Apple sa však v budúcnosti plánuje na tento problém zamerať a, dúfajme, eliminovať ho, píše Ubergizmo.

Apple totiž disponuje patentom, ktorý hovorí o možnosti spoľahlivého ovládania iPhonov a iPadov aj vtedy, keď má užívateľ mokré ruky alebo je mokrý samotný displej. Technológia, ktorú má v pláne, nesie názov Fingerprint-assistant force estimation.

Apple iPhone

Apple pripravuje jednoduché, no užitočné vylepšenie

Fungovať bude na pomerne jednoduchej báze. Ako naznačuje samotný názov, displej bude snímať tlak, na základe ktorého technológia vyhodnotí, či sa užívateľ snaží o zadanie vstupu alebo či ide o náhodný, resp. nechcený dotyk. Novinka bude vraj dokonca natoľko pokročilá, že bude schopná registrovať, do akej miery sú prsty užívateľa mokré a na základe toho prispôsobí kalibráciu.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov

Koniec koncov, vyzerá to, že smartfóny v budúcnosti nebudú mať problém ani s mokrými rukami alebo mokrým displejom. Na prvý pohľad sa to zdá ako drobné vylepšenie, no v praxi to ocení každý. Ak by ste sa napríklad sprchovali a niekto by vám zavolal, nemuseli by ste si utierať ruky, aby ste dokázali hovor prijať. Toto je však len jeden z mnohých prípadov. Výhody novej technológie bude asi najviac cítiť v daždivom počasí.

Porovnajte si ceny modelu iPhone 12 Pro u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať