iOS 14 používa 81 % smartfónov iPhone predstavených v posledných 4 rokoch

Spoločnosť Apple vydala najnovšiu verziu operačného systému iOS 14 tento rok v septembri a následne ju začala distribuovať všetkým kompatibilným iPhonom.

Spoločnosť Apple vydala najnovšiu verziu operačného systému iOS 14 tento rok v septembri a následne ju začala distribuovať všetkým kompatibilným smartfónom iPhone.

Vieme, že systémové aktualizácie zariadení od Apple prebiehajú rýchlo a spoľahlivo, pričom sú dostupné aj pre staršie smartfóny a tablety.

Spoločnosť Apple teraz aktualizovala webovú stránku s informáciami pre vývojárov, ktorá ukazuje, ako presne na tom aktualizácie na iOS 14 sú. Podľa nej poháňa operačný systém iOS 14 až 81 % smartfónov iPhone, ktoré boli predstavené v uplynulých 4 rokoch.

Údaje sú čerstvé, pochádzajú z 15. decembra a zohľadňujú tie zariadenia, ktoré pristupujú do aplikačného obchodu App Store. Údaje sa však nedajú porovnať s minulým rokom, keďže ich spoločnosť Apple vlani neposkytla, pripomína 9to5mac.com.

Rozdelené na drobnejšie, zostávajúcich 17 % iPhonov používa operačný systém iOS 13, 2 % smartfónov pracuje so staršou verziou mobilného operačného systému od Apple.

Ak vezmeme do úvahy všetky smartfóny iPhone, bez ohľadu na to, kedy boli predstavené, iOS 14 používa 72 % iPhonov, iOS 13 18 % iPhonov a staršiu verziu iOS 10 % smartfónov iPhone.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

Rovnako dobre sú na tom tablety iPad. Operačný systém iPadOS 14, teda vlastne iOS upravený pre tablety, beží na 75 % tabletov iPad predstavených v posledných 4 rokoch. 22 % používateľom stačí iPadOS 13, zvyšné 3 % patria starším verziám iPadOS.

iOS 14 tak poháňa po troch mesiacoch od vydania väčšinu zariadení, pre ktoré je systém dostupný (vrátane nových iPhone 12). Nová verzia systému prišla s niekoľkými zaujímavými funkciami, čo zrejme podnietilo spotrebiteľov, aby aktualizáciu neodkladali.

iOS 14

V systéme pribudli praktické widgety pre domácu obrazovku, knižnica s automatickým usporiadaním aplikácií podľa jednotlivých kategórií, niektoré dialógové prvky dostali kompaktnejší vzhľad (napr. Siri) a vývojári tiež vylepšili ochranu súkromia a osobných údajov.

Zoznam viac či menej podstatných noviniek je obsiahly a celý si ho môžete pozrieť na webe Apple. Ak ste svoj iPhone alebo iPad náhodou ešte neaktualizovali, určite by ste tak mali spraviť. Nové funkcie za to rozhodne stoja.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať