android auto

Android Auto už dokáže zobraziť dve aplikácie na jednej obrazovke

Praktické riešenie.

Spoločnosť Google v priebehu februára ohlásila niekoľko noviniek pre svoju platformu Android Auto. Medzi vlastnými tapetami, skratkami a hlasovým ovládaním hier sa blysol aj režim rozdelenej obrazovky.

Funkcia rozdelenia obrazovky v systéme Android Auto je rozhodne vítaná. Na jednom displeji môžete mať zobrazenú navigáciu a napríklad prehrávač hudby bez toho, aby ste museli medzi týmito aplikáciami manuálne prepínať. Pozornosť tak môžete venovať iba riadeniu vozidla.

Podľa reakcií na komunitnej sieti Reddit sa funkcia rozdelenej obrazovky už dostáva k prvým používateľom. Zaznamenal ju člen s prezývkou My_Name_Is_Taken, ktorý používa smartfón Galaxy S10 spojený s vozidlom Mazda 3 (2021).

android auto
Foto: Reddit

Rozdelenie obrazovky pre dve aplikácie je dostupné len pre vozidlá so širokouhlým displejom. Vlastníci áut s menšou obrazovkou majú zatiaľ smolu. Hlavná aplikácia sa zobrazuje na ľavej strane obrazovky, pričom zaberá väčšiu plochu, približne jej dve tretiny. Sekundárna aplikácia sa zobrazuje v menšom okne na pravej strane.

TIP REDAKCIE
Čaká nás vesmírne divadlo: Okolo Zeme preletí asteroid o veľkosti 1 km! Uvidíte ho aj voľným okom

Asi najbežnejšie bude zobrazenie navigácie a multimediálneho prehrávača súčasne. Pokiaľ navigáciu otvoríte v sekundárnom okne, bude vyzerať rovnako ako Google Mapy v smartfóne zobrazené v režime na výšku.

Vyzerá to, že rozdelenie obrazovky nie je podporované všetkými aplikáciami, upozorňuje AndroidPolice. Niektorí používatelia takýmto spôsobom nedokázali zobraziť navigáciu Waze. Okrem toho sa zdá, že vybranú z dvojice aktívnych aplikácií nie je možné jednoducho prepnúť do zobrazenia na celú plochu.

Ide však o úplne novú funkciu, ktorú Google časom istotne zlepší, a to aj na základe spätnej väzby od používateľov. Rozdelenie obrazovky je súčasťou Android Auto od verzie 6.1.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať