Xiaomi Mi 11 Ultra: Vlajková loď ponúkne rekordne rýchle bezdrôtové nabíjanie!

O 17 W viac ako minuloročný model.

Xiaomi okrem Mi 11 Pro a Mi 11 Lite chystá ešte jednu verziu svojej aktuálnej vlajkovej lode. Reč je o modeli Mi 11 Ultra, ktorý, podobne ako jeho predchodca, ponúkne špičkovú výbavu s tými najvyššími, ba až rekordnými číslami.

Ako píše server NotebookCheck, prvé informácie o Mi 11 Ultra nám odhalil známy informátor Digital Chat Station. Samozrejme, to, že pôjde o vlajkovú loď, asi ani nemusíme opakovať. Na akú výbavu sa teda môžeme tešiť?

Mi 11 Ultra: Prvotriedny 2K displej a 67 W bezdrôtové nabíjanie

Zdroje naznačujú, že Mi 11 Ultra ponúkne prvotriedny displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a 2K rozlíšením (2 560 x 1 440 pixelov). Panel bude po stranách zahnutý a taktiež poskytne útočisko pre kruhový výrez s jedným selfie fotoaparátom.

Kde smartfón skutočne zažiari, je nabíjanie, konkrétne bezdrôtová forma. Mi 11 Ultra má totiž podporovať až 67 W bezdrôtové nabíjanie, čo je o 17 W viac než koľko ponúka jeho predchodca, resp. Mi 10 Ultra. V prepočte na percentá je reč o približne 34-percentnom navýšení. Navýšiť sa pritom má aj samotná kapacita batérie, konkrétne zo 4 700 mAh na 5 000 mAh.

Mi 10 Ultra, predchodca Mi 11 Ultra

Xiaomi pôvodne uvažovalo nad vyšším číslom

Toto číslo však nepredstavuje maximálne kapacity spoločnosti. Pôvodne uvažovala aj nad 80 W nabíjaním, ktoré malo byť súčasťou modelu Mi 11 Pro. Žiaľ, na použitie tejto technológie nezískala povolenie.

TIP REDAKCIE
TSMC postaví novú fabriku, bude v nej vyrábať staršie čipy

Digital Chat Station taktiež tvrdí, že Ultra prevedenie Mi 11 dorazí už tento mesiac, čo je pomerne skoro, nakoľko minuloročný model debutoval ešte len v auguste.

Mi 10 Ultra sa však nikdy nedostal mimo hranice Číny. Nevieme, či Xiaomi podobnú stratégiu zvolí aj tento rok, no pevne veríme, že nie, a teda že sa zariadenie dopracuje aj k nám.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať