mi 10 ultra oficialne 3

Xiaomi Mi 11 Ultra: Vlajková loď ponúkne rekordne rýchle bezdrôtové nabíjanie!

O 17 W viac ako minuloročný model.

Xiaomi okrem Mi 11 Pro a Mi 11 Lite chystá ešte jednu verziu svojej aktuálnej vlajkovej lode. Reč je o modeli Mi 11 Ultra, ktorý, podobne ako jeho predchodca, ponúkne špičkovú výbavu s tými najvyššími, ba až rekordnými číslami.

Ako píše server NotebookCheck, prvé informácie o Mi 11 Ultra nám odhalil známy informátor Digital Chat Station. Samozrejme, to, že pôjde o vlajkovú loď, asi ani nemusíme opakovať. Na akú výbavu sa teda môžeme tešiť?

Mi 11 Ultra: Prvotriedny 2K displej a 67 W bezdrôtové nabíjanie

Zdroje naznačujú, že Mi 11 Ultra ponúkne prvotriedny displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a 2K rozlíšením (2 560 x 1 440 pixelov). Panel bude po stranách zahnutý a taktiež poskytne útočisko pre kruhový výrez s jedným selfie fotoaparátom.

Kde smartfón skutočne zažiari, je nabíjanie, konkrétne bezdrôtová forma. Mi 11 Ultra má totiž podporovať až 67 W bezdrôtové nabíjanie, čo je o 17 W viac než koľko ponúka jeho predchodca, resp. Mi 10 Ultra. V prepočte na percentá je reč o približne 34-percentnom navýšení. Navýšiť sa pritom má aj samotná kapacita batérie, konkrétne zo 4 700 mAh na 5 000 mAh.

TIP REDAKCIE
Elon Musk rozhodol: Tesla s okamžitou platnosťou prestáva podporovať Bitcoin
Mi 10 Ultra, predchodca Mi 11 Ultra

Xiaomi pôvodne uvažovalo nad vyšším číslom

Toto číslo však nepredstavuje maximálne kapacity spoločnosti. Pôvodne uvažovala aj nad 80 W nabíjaním, ktoré malo byť súčasťou modelu Mi 11 Pro. Žiaľ, na použitie tejto technológie nezískala povolenie.

Digital Chat Station taktiež tvrdí, že Ultra prevedenie Mi 11 dorazí už tento mesiac, čo je pomerne skoro, nakoľko minuloročný model debutoval ešte len v auguste.

Mi 10 Ultra sa však nikdy nedostal mimo hranice Číny. Nevieme, či Xiaomi podobnú stratégiu zvolí aj tento rok, no pevne veríme, že nie, a teda že sa zariadenie dopracuje aj k nám.

Total
5
Zdieľaní