mi mix alpha

Xiaomi Mi Mix Alpha sa zrejme dočká nástupcu, naznačuje nový patent

Ako z budúcnosti

Xiaomi, čínsky výrobca spotrebnej elektroniky, je známy pre svoju širokú škálu produktov, ktoré siahajú od malých spotrebičov do domácností až po špičkové smartfóny s nevídaným či futuristickým dizajnom. Jedným takým zariadením je napríklad vlajková loď Mi Mix Alpha, ktorá sa, žiaľ, na trh nikdy nedopracovala.

Aj napriek tomu to však vyzerá, že Xiaomi plánuje svoj rad Mi Mix Alpha v budúcnosti obohatiť o nový model. Naznačuje to nový patent, na ktorého existenciu upozornila aj publikácia Gizmochina.

Smartfón sa do značnej miery podobá na pôvodný model, ktorý bol predstavený ešte v roku 2019. Všimnúť si môžeme masívneho tela, ktoré je “obklopené” displejom. Odlišuje sa však v fotoaparátmi.

Xiaomi Mi Mix Alpha 2 s výrezom ako iPhony?

Mi Mix Alpha nedisponuje žiadnym predným fotoaparátom. Na snímanie selfie fotografií je používaný hlavný fotoaparát, ktorý sa nachádza na zadnej strane smartfónu. Nový patent sa spolieha na odlišné riešenie, ktorým je pomerne kontroverzný výrez. Patent naznačuje, že po vizuálnej stránke sa bude výrazne podobať na výrez, ktorý možno nájsť na najnovších smartfónoch iPhone.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Spodok smartfónu je domovom pre všetky dôležité výstupy a porty. Konkrétne sa tu nachádza výstup pre reproduktory, mikrofón, USB-C port na nabíjanie a dokonca aj 3,5 mm výstup pre slúchadlá. Sekundárny mikrofón a hlavné tlačidlo zaujali svoje pozície na ľavej strane smartfónu.

Žiaľ, Mi Mix Alpha to na trh nikdy nedotiahol, preto sa s potenciálnym debutom nového modelu spájajú skôr skeptické názory. Xiaomi však vždy môže prekvapiť, i keď to zrejme nejaký čas určite potrvá.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať