Xiaomi chystá Mi 11 Lite, debutuje spolu so štandardným modelom

Xiaomi Mi 11 Lite si údajne už prešiel certifikáciou BIS a dokonca bol schválený aj Federálnou komisiou pre komunikáciu v Spojených štátoch amerických.

Čínske Xiaomi nedávno predstavilo svoju najnovšiu vlajkovú loď, resp. prvý model zo série Mi 11. Smartfón sa má aktuálne pripravovať na svoj globálny debut.

Nepríde však sám. Popri jeho boku sa nám totižto má ukázať ešte jeden model, konkrétne odľahčená verzia v podobe Mi 11 Lite, píše Gizchina. Oproti štandardnému Mi 11 síce ponúkne slabšiu výbavu, no zároveň aj priaznivejšiu cenu.

Xiaomi Mi 11 Lite si údajne už prešiel certifikáciou BIS (Bureau of Indian Standards) a dokonca bol schválený aj Federálnou komisiou pre komunikáciu (FCC) v Spojených štátoch amerických.

Zdroj: The Pixel (YouTube)/Gizchina

Čo ponúkne výbava?

Ako bude vyzerať jeho výbava? Podľa dostupných informácií má byť jeho srdcom čipset Snapdragon 732G od Qualcommu. Spolupracovať bude so 6 GB operačnej pamäte a 64 až 128 GB interného úložiska.

Zadnú stranu smartfónu majú obývať celkovo tri snímače, a to s rozlíšeniami 64 Mpx, 8 Mpx a 5 Mpx. Na opačnej strane sa bude pýšiť LCD displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Špecifikácie kompletizuje 4 150 mAh batéria s podporou pre 33 W rýchle nabíjanie.

TIP REDAKCIE
Lenovo tablet ohromuje cenou: Má veľký displej, MEGA batériu a super výkon!

Žiaľ, v tomto momente toho o zariadení viac nevieme. Očakáva sa však, že sa jeho cena bude pohybovať okolo hranice 325 amerických dolárov, čo v prepočte vychádza na približne 267 eur (bez DPH).

Globálny debut príde “už čoskoro”

Čo sa týka dátumu globálneho debutu Mi 11, ani v tomto smere si zatiaľ nemôžeme byť ničím istí. Podľa Xiaomi má prísť už čoskoro.

Údajne nie je vylúčené, že Xiaomi Mi 11 na globálny trh dorazí až v marci. To je však skôr ten horší a menej pravdepodobný scenár. Podľa toho lepšieho si budeme musieť počkať “len” pár týždňov.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať