mi 11

Xiaomi Mi 11 prešiel testom odolnosti: Ako si viedol?

Na jednotku.

Xiaomi Mi 11 je skutočne výnimočný telefón. Reč je o vôbec prvom predstavenom telefóne s čipsetom Snapdragon 888 od Qualcommu a zároveň prvým zariadením z rovnomenného radu, resp. Mi 11. Okrem toho sa vyznačuje špičkovými špecifikáciami, priaznivou cenou a celkovo 13 rekordmi, ktoré pokoril vďaka svojmu vysoko kvalitnému displeju.

Telefón bol pôvodne predstavený ešte v decembri, avšak len pre domáci trh. Na globálnu verziu sme si museli počkať o trochu dlhšie, konkrétne do 8. februára.

Mi 11 si vďaka svojej výbave a priaznivej cene vyslúžil mnoho pochvál. Samozrejme, cena je o trochu vyššia, než sa očakávalo, no stále je nižšia ako cena niektorých iných vlajkových lodí, ktoré ponúkajú len o trochu lepšiu výbavu, ak vôbec.

Vďaka svojmu srdcu v podobe Snapdragon 888 smartfón úspešne prešiel mnohými výkonnostnými testami. Čo ale taký test odolnosti? Dokáže Mi 11 obstáť aj tu?

Odpoveď ponúka nové video známeho YouTubera vystupujúceho ako JerryRigEverything. Na svojom kanáli sa venuje predovšetkým testovaniu odolnosti všetkých možných smartfónov, a teda bolo len otázkou času, kedy sa do jeho rúk dostane aj Mi 11. Poďme sa teda pozrieť, ako si novinka od Xiaomi viedla.

Mi 11 si so škrabancami hlavu neláme

Test začal v oblasti displeja. Zack (skutočné meno autora) sa zameral na jeho odolnosť voči škrabancom, ktorá je, podľa jeho slov, veľmi slušná. Dokáže vydržať to, čo iné, niekedy až dvojnásobne drahšie vlajkové lode. Niet sa čomu čudovať, nakoľko smartfón používa ochrannú vrstvu Gorilla Glass Victus. Môžete ho teda pokojne nosiť vo vrecku i v batohu bez strachu, aby sa vám o niečo poškrabal. Museli by ste sa naozaj veľmi snažiť.

Bočné hrany sú vyrobené z kovu, čo znamená, že zariadenie v rukách pôsobí solídne. Nôž, pochopiteľne, spôsobil škrabance, nakoľko tento kov pokrýva lak, no inak zariadenie neutrpelo žiadnu ujmu.

Oheň zanechal známky až po 20 sekundách

Displej si prešiel ešte jednou podstatnou skúškou, špecificky skúškou ohňom. Doslova. Zapaľovaču trvalo presne 20 sekúnd, kým sa na displeji objavila viditeľná biela škvrna. Tá sa síce po chvíli stratila, no na displeji ostala výrazná stopa.

Posledným testom na zozname bolo ohýbanie. Zack poznamenal, že v tomto smere si zariadenia od Xiaomi niekedy nevedú veľmi dobre. To však nebol prípad Mi 11. Aj pri až nepríjemne vyzerajúcom ohýbaní smartfón odolal, pričom bolo počuť len niekoľko malých zapraskaní. Vážne škody však neutrpel.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!
Xiaomi Mi 11
Zdroj: JerryRigEverything

Môžeme teda s kľudom prehlásiť, že Xiaomi Mi 11 je skutočne kvalitný smartfón, a to ako v rámci výbavy, tak i v rámci konštrukcie. Je výkonný, pevný, štýlový a taktiež aj pomerne lacný.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať