stadia

FIFA 21, Far Cry 6 a ďalšie. Google ohlasuje nové hry pre platformu Stadia

V hernej službe tento rok pribudne viac ako 100 hier.

Streamovacia herná služba Google Stadia, ktorá je od decembra minulého roka dostupná aj na našom trhu, bude bohatšia. V aktuálnom roku 2021 sa v jej knižnici ocitne 100 nových hier.

Google Stadia má ambíciu „zmeniť spôsob, akým hráme videohry“. Hoci služba nie je dokonalá a jej súčasná ponuka hier asi každého neuspokojí, jej štart môžeme považovať za pomerne vydarený.

Dôležité bude napredovanie a ďalší vývoj, čo trochu schladilo oznámenie zo začiatku februára. Google spolu so službou otvoril vlastné herné štúdio Stadia Games and Entertainment, v ktorom mali vznikať exkluzívne hry šité na mieru práve pre službu Stadia.

Google však medzičasom usúdil, že je vývoj prvotriednych hier časovo aj finančne náročný. Vlastné štúdio tak zavrel rovnako rýchlo, ako ho otvoril. Sústredí sa radšej na spolupráce s vývojármi a vydavateľmi tretích strán, ktorým pomôže s presunom ich hier do služby Stadia.

Google stadia 2
Foto: Google Store

Google teraz hráčov hladných po nových hrách upokojuje ohlásením, že v priebehu tohto roka do knižnice služby zaradí „viac ako 100 hier“. Čo všetko môžeme očakávať, Google neprezradil. Zverejnil však aspoň názvy pár herných titulov, ktoré sa na platforme objavia v najbližších týždňoch a mesiacoch.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Pochádzať budú z rôznych žánrov. Hráči dostanú akčné RPG, hry zamerané na kooperáciu či plošinovky. Tvorcovia neobídu ani šport či hry s dobrým príbehom a prvkami stratégie. Potvrdené tituly nájdete v prehľade nižšie.

Kliknutím na názov hry budete presmerovaní priamo na YouTube, kde si môžete pozrieť oficiálny trailer.

Pripomenieme, že službu Google Stadia si môžete vyskúšať bezplatne. Po skončení skúšobného obdobia (1 mesiac) vás bude stáť 9,99 eur mesačne. Odber môžete kedykoľvek zrušiť. Pre hranie hier budete potrebovať internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 10 Mb/s a kompatibilné zariadenie. Registrácia v službe je jednoduchá: Vystačíte si s vlastným Google účtom.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať