apple

Apple Watch nosí na zápästí už 100 miliónov používateľov, odhaduje analytik

Hodinky od Apple idú na dračku.

Analytik Neil Cybart z agentúry Above Avalon, ktorý pozorne sleduje dianie okolo spoločnosti Apple vo svojej čerstvej správe odhaduje, že inteligentné hodinky Apple Watch používa po celom svete už 100 miliónov spotrebiteľov.

Pokiaľ sa expert vo svojom odhade nemýli, hodinky Apple Watch využíva v globálnom meradle každý desiaty majiteľ smartfónu iPhone. Ako sme sa totižto dozvedeli v januári, po celom svete je aktívna 1 miliarda zariadení iPhone.

Konkrétne na americkom trhu je adopcia nositeľného príslušenstva výraznejšia. Hodinky Apple Watch vlastní 35 % zo všetkých Američanov, ktorí si zadovážili smartfón iPhone.

apple watch
Foto: Above Avalon

Inteligentné hodinky predstavila spoločnosť Apple v septembri 2014, na trh sa následne dostali v apríli 2015. Dostupné sú teda takmer 6 rokov. Záujem o hodinky od Apple kontinuálne rástol. Obzvlášť veľký bol v minulom roku, kedy kalifornský výrobca predal 30 miliónov hodiniek. To je skoro viac ako v roku 2015, 2016 a 2017 dohromady.

apple watch
Foto: Above Avalon

Hodinky sú 4 najpredávanejším produktom Apple po zariadeniach iPhone, iPad a Mac. Analytik predpokladá, že ich predaj bude naďalej stúpať. V budúcnosti má byť predaj podporený aj novými funkciami, ktoré vývojári pripravujú.

TIP REDAKCIE
Orange ukázal Prima Voľbu za 2 €: Dostanete 1 GB dát, kúpiť si môžete aj 5 GB za 8 €

Apple Watch majú veľký priestor na rast. 9 z 10 vlastníkov smartfónov iPhone hodinky nepoužíva, aspoň nie tie od Apple. Dá sa očakávať, že časť z nich si k nim cestu nakoniec nájde.

Nové modely hodiniek sú síce relatívne drahé, no na trhu sa dajú zaobstarať aj ich staršie verzie či dostupný model SE, ktorých cena je nižšia.

Hodinky od Apple sú atraktívne pre všetkých spotrebiteľov. Vek, pohlavie, zamestnanie alebo spoločenské postavenie nerozhoduje. Mať na ruke Apple Watch je pre mnohých jednoducho cool.

Nespornou výhodou Apple je jeho uzavretý a prepojený ekosystém so spoľahlivou a bohatou funkcionalitou. Apple Watch proste patria k smartfónom iPhone. Lojalita zákazníkov Apple hodinkám dláždi cestu k ďalším úspechom.

Opäť upozorníme, že údaje vyššie sú odhadom. Apple nezverejňuje presné čísla o počte predaných kusov inteligentných hodiniek.