falosne spravy

WhatsApp je nekompromisný: Toto sa stane, ak užívateľ do 15. marca neprijme nové podmienky používania

Najskôr obmedzenie, potom vymazanie účtu.

WhatsApp skorej tohto roka prišiel s novými podmienkami používania, ktoré sa stretli skôr s veľkou vlnou nenávisti než s otvorenou náručou. Tieto podmienky totiž spočívajú v tom, že služba bude všetky dáta o užívateľoch zdieľať s Facebookom. Aj keď teda určitý užívateľ nemá konto Facebook, gigant bude mať k dispozícii údaje o jeho telefónnom čísle, IP adrese, e-mailovej adrese a podobne. Tieto nové zásady majú, resp. budú mať vplyv predovšetkým mimo územia Európskej únie.

Služba tieto podmienky napokon preložila na neskorší dátum, nakoľko obrovská časť užívateľov emigrovala na konkurenčné platformy, ako sú napríklad Telegram alebo Signal.

Nový dátum, po ktorom začnú kontroverzné podmienky platiť, je 15. marec. Čo sa teda stane, ak sa do tohto času užívatelia nepodvolia?

Nebude možné čítať ani odosielať správy

Ak do 15. marca nebudú akceptované nové podmienky používania, služba sa výrazne obmedzí, informuje Pocketnow. V podstate jediné, čo bude povolené, je prijímanie hovorov a zobrazovanie upozornení na prichádzajúce správy. Nič viac. Čítanie či posielanie správ naďalej nebude možné.

To ale ani zďaleka nie je všetko. Aj keď užívateľ podmienky neprijme okamžite, bude mať ešte celých 120 dní na zmenu svojho stanoviska. Ak tak neučiní, WhatsApp vymaže kompletne celý účet.

WhatsApp
FOTO: Android Central

WhatsApp ponúka dve možnosti – vymazanie účtu alebo súhlas s podmienkami

Ostávajú teda dve možnosti, a to buď prijať podmienky alebo ich odmietnuť, stiahnuť si históriu svojich konverzácií a nadobro WhatsApp opustiť. Na tento úkon je však čas len do 15. mája.

TIP REDAKCIE
Muž z Indie si objednal iPhone 12. V krabičke našiel dve mydlá

Našťastie, WhatsApp nie je jediným hráčom na trhu. Dostupných je mnoho alternatív, pričom medzi najobľúbenejšie aktuálne patria služby Telegram, do ktorej je možné preniesť celú svoju históriu z WhatsAppu, a Signal.

Total
150
Zdieľaní
Total
150
Zdieľať