samsung health

Aplikácia Samsung Health prichádza o podporu na starších zariadeniach

Android 7.0 Nougat.

Aplikáciu Samsung Health pozná asi každý používateľ smartfónov Galaxy, v ktorých je predinštalovaná. Združuje informácie o zdraví a športových výkonoch, ktoré zaznamenali inteligentné hodinky alebo náramky Samsung.

Aplikáciu Samsung Health však čakajú zmeny. Od 22. marca 2021 už nebude ďalej podporovaná na starších zariadeniach, ktoré využívajú operačný systém Android 7.0 Nougat. Vyplýva to zo snímky obrazovky s upozornením, ktorú získal server Sammobile.

samsung health
Foto: Sammobile

Čiastočne dobrou správou je, že aplikácia bude na starších smartfónoch a tabletoch fungovať aj naďalej. Nedostane však žiadne aktualizácie a používatelia si budú musieť vystačiť s obmedzenou sadou funkcií a služieb.

Android 7 už požiadavkám aplikácie Samsung Health nebude vyhovovať

Kto bude chcieť aplikáciu Samsung Health používať v plnom rozsahu, musí si zaobstarať nový smartfón, poprípade aktualizovať ten súčasný na vyššiu verziu operačného systému Android, pokiaľ tak neučinil už skôr.

V podstate sa nedeje nič zásadné. Je bežné, že vývojári pri svojich aplikáciách rušia podporu pre zariadenia so staršími verziami operačných systémov. Android 7.0 Nougat bol predstavený v roku 2016 a súčasným nárokom už veľmi nevyhovuje.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať