Aktualizácia pre hodinky Galaxy Watch3 prináša podporu SmartThings Find

Inteligentné hodinky Galaxy Watch3 už zvládnu merať EKG aj na Slovensku a čoskoro toho dokážu ešte viac. Samsung pripravil aktualizáciu, ktorá je momentálne dostupná len v USA, Indii a Južnej Kórei. Nemalo byť trvať dlho, kým sa dostane aj do Európy.

Aktualizácia pre hodinky Samsung Galaxy Watch3 má veľkosť 74 MB, informuje TizenHelp. Prináša obvyklé opravy chýb a vylepšenia výkonu, ale aj nové výzvy pre skupinové cvičenia.

galaxy watch3
Samsung Galaxy Watch3

Po aktualizácii by malo lepšie pracovať automatické rozpoznávanie vybraných druhov športových činností ako je beh, trenažér veslovania a eliptické cvičenia. Pribudne tiež režim umývania rúk, ktorý poslúži ako praktická pomôcka počas aktuálnej pandémie.

Asi najzásadnejšou novinkou je ale podpora pre SmartThings Find. Nástroj pracuje podobne ako funkcia Nájdi môj telefón. Na prehľadnej mape uvidíte poslednú pozíciu svojich hodiniek, vďaka čomu ich dokážete pohodlne vyhľadať, ak ich niekde zapatrošíte alebo nebodaj stratíte.

Lokalizačnú službu pre zariadenia Galaxy Samsung sprístupnil pre používateľov z celého svete vlani v októbri.

Aktualizácia sa ohlási prostredníctvom aplikácie Galaxy Wearable, ktorá slúži na pripojenie hodiniek k smartfónu. Musíme si ale počkať, kým ju Samsung sprístupní aj v Európe.