google fit

Google Fit zmeria tep aj dych, postačí fotoaparát smartfónu

Zatiaľ iba na smartfónoch Pixel.

Športové aplikácie sa snažia používateľov motivovať k tomu, aby viedli zdravší životný štýl. Jednu takú má aj Google. Aplikácia Fit možno nie je tak hojne využívaná ako prepracované aplikácie konkurencie, no určite má čo ponúknuť.

Google Fit po novom dokáže pomocou pripojeného smartfónu odmerať tep a dych. Používateľ pritom nepotrebuje žiadne hodinky ani náramok. Postačí fotoaparát smartfónu, uvádza Google vo svojom blogu.

Pre meranie počtu výdychov a nádychov za minútu musí používateľ smartfón umiestniť tak, aby prednou kamerou snímal hornú polovicu tela, hlavu a hrudník. Ten následne zobrazí pokyny pre dýchanie s indikátorom v tvare kruhu, ktorý informuje o správnom postupe.

google fit

Po dokončení merania sa výsledky dychového cvičenia zobrazia na samostatnej obrazovke. Systém dychovú frekvenciu identifikuje podľa malých zmien v pohybe hrudníka, ktoré vyhodnotia pokročilé algoritmy tzv. počítačového videnia.

TIP REDAKCIE
6 rokov starý Fairphone 2 dostane aktualizáciu na Android 10

Systém si rovnakým spôsobom poradí aj s meraním frekvencie srdca. Pre tento účel musí používateľ priložiť svoj prst na šošovku zadného fotoaparátu. Meranie prebieha 30 sekúnd a softvér počas neho sleduje farbu prstu, ktorá sa mení podľa prietoku krvi.

google fit

Podľa všetkého nie je nutné prst osvetliť LED bleskom. K vyššej presnosti merania by ale dodatočné svetlo dopomôcť malo. Po vykonaní merania sa používateľ sám rozhodne, či výsledok uloží do aplikácie Google Fit.

Google pripomína, že nemerané hodnoty majú orientačný charakter, neslúžia pre lekárske alebo diagnostické účely.

Aplikáciu Google Fit zatiaľ otvárať nemusíte. Nové funkcie sa v nej objavia od budúceho mesiaca. Okrem toho budú dostupné len pre smartfóny Pixel. Google ale má v pláne kompatibilitu rozšíriť o ďalšie zariadenia s operačným systémom Android. Nejaký čas to ale potrvá.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať