bezdrotove nabijanie

Bezdrôtové nabíjanie vzduchom má aj Motorola, demonštrácia technológie bola zachytená na videu

Motorola One Hyper.

Možnosťou bezdrôtového nabíjania vzduchom už nedisponuje len Xiaomi. S technológiou totiž prichádza na trh ďalšia významná značka – spoločnosť Motorola, informuje server NoypiGeeks.

Xiaomi pár dní dozadu predstavilo Mi Air Charge, technológiu, ktorá dokáže nabiť kompatibilné zariadenia na vzdialenosť niekoľkých metrov bez toho, aby ste potrebovali akýkoľvek kábel alebo podložku. Zariadenie môžete slobodne používať počas celého procesu. Jedinou podmienkou je udržiavanie vzdialenosti.

Na detaily bol výrobca pomerne skromný. A žiaľ, podobne je tomu aj pri Motorole a jej novej technológii. No na druhú stranu, Motorola na rozdiel od Xiaomi svoju technológiu demonštrovala. Celá ukážka bola zachytená na videu, ktoré nájdete pod týmto odsekom.

Technológia sa od Mi Air Charge odlišuje v hneď niekoľkých smeroch. Prvým výrazným rozdielom je veľkosť zariadenia. Alternatíva spoločnosti Motorola je oveľa menšia, dala by sa porovnať s bežným reproduktorom.

Menšie telo však ide ruka v ruke s menším dosahom. Video zachytáva dva smartfóny, ktoré sú od stanice vzdialené 80 a 100 cm. Obidva sa nabíjajú súčasne, avšak len v prípade, ak ich trasu k stanici neblokuje žiadna prekážka. V opačnom prípade sa nabíjanie preruší.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Zomrel herec James Michael Tyler († 59). V seriáli Priatelia hral Gunthera

Motorola One Hyper dokáže nabíjať až 7 zariadení súčasne

Technológia ponesie názov Motorola One Hyper a bude používať Qi štandard, čo je ďalšia vec, v ktorej sa odlišuje od Mi Air Charge. Ďalšou skvelou vlastnosťou je, že dokáže nabíjať až 7 zariadení súčasne.

Žiaľ, ohľadom dostupnosti, ceny či výkonu sme sa doposiaľ nedozvedeli žiadne bližšie informácie.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať