100w nabijanie

Xiaomi predstavil Mi Air Charge: Technológiu, ktorá vám nabije smartfón na diaľku

Batériu dokáže nabíjať doslova cez celú miestnosť.

Xiaomi prichádza s ďalšou revolučnou inováciou, tentokrát v oblasti nabíjania. Čínsky výrobca predstavil svoju novú technológiu Mi Air Charge, ktorá dokáže nabíjať smartfóny, inteligentné hodinky či iné nositeľné zariadenia na diaľku. Na novinku upozornil server Gizguide.

Mi Air Charge tak čiastočne pochováva káble či stojany, ktoré sú momentálne hlavnými spôsobmi nabíjania azda každého zariadenia čerpajúceho energiu z batérie. Nová technológia totiž nič z toho nepotrebuje, batériu dokáže nabíjať doslova cez celú miestnosť. Užívateľ tak môže svoje zariadenie používať “slobodne” počas celého procesu.

Žiaľ, podrobných detailov poznáme pomerne málo. Zakladateľ Xiaomi, Lei Jun, však prezradil, že základom úspechu technológie je 5 fázových interferenčných antén, ktoré dokážu presne lokalizovať telefón, a to v priebehu len niekoľkých milisekúnd. Dodal, že spoločnosť v súvislosti s vlastnoručne vyvinutým systémom vlastní až 17 patentov.

S Mi Air Charge budete môcť v budúcnosti nabíjať aj reproduktory či stolné lampičky

Mi Air Charge dokáže nabíjať nielen smartfóny. Technológiu možno použiť aj na hodinky, inteligentné náramky či iné nositeľné zariadenia. V budúcnosti sa má škála podporovaných zariadení rozšíriť o inteligentné reproduktory, stolné lampičky a ďalšie príslušenstvo špecifické pre inteligentnú domácnosť.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Keďže ide o čerstvú inováciu, nemôžeme čakať zázraky, aspoň čo sa dosahu alebo výkonu týka. Mi Air Charge dokáže kompatibilné zariadenia, napríklad smartfón, nabíjať na vzdialenosť niekoľkých metrov pri výkone 5 W. S postupom času sa však tieto kapacity rozhodne navýšia.

Dostupnosť či potenciálny dátum príchodu na trh žiaľ nepoznáme. Na podrobnejšie informácie si tak musíme ešte chvíľu počkať.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať