Google Pixel 2

Smartfóny Google Pixel majú problém s fotoaparátom. Sťažností pribúda

Vyzerá to na chybný hardvér.

Smartfóny Google Pixel by mali predstavovať to najlepšie z Android sveta, keďže pochádzajú priamo od Google. Ich zjavnou výhodou je čistý a pravidelne aktualizovaný operačný systém.

Ako to už ale býva, nič nie je dokonalé. A platí to aj o smartfónoch Google Pixel. V posledných mesiacoch sa kopia reakcie ich používateľov, ktorí sa sťažujú na nefunkčný, resp. zlyhávajúci fotoaparát, uvádza server AndroidPolice.

Podľa jeho zistení problém najčastejšie ovplyvňuje starší model Pixel 2, neobchádza však ani Pixel 3 či Pixel 4. Zákazníci sa na komplikácie s fotoaparátom sťažujú na rôznych miestach. Schytala to aj aplikácia Google Fotoaparát, ktorá je v smartfónoch Pixel exkluzívnou záležitosťou.

V obchode Play kleslo jej hodnotenie po necelom roku z 3,8 a 3,3 hviezdy. Množstvo negatívnych reakcií sa dá nájsť na oficiálnom fóre technickej podpory (TU) a tradične na komunitnej sieti Reddit (TU, TU alebo TU).

Fotoaparát smartfónov sa často zasekne, zobrazuje len čiernu obrazovku alebo vyhodí hlásenie o chybe. Zadný fotoaparát zlyháva aj v aplikáciách tretích strán, ktoré sa naň spoliehajú. Ide napríklad o Instagram, komunikačné aplikácie a ďalšie nástroje, ktorých funkcionalita je spojená so snímaním obrazu.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!
google pixel
Foto: AndroidPolice

Je zvykom, že podobné problémy dokáže vyriešiť opravná softvérová aktualizácia. Predpokladalo sa, že sa to bude týkať aj smartfónov Pixel. Zdá sa ale, že je kameňom úrazu hardvér, čiže ten podstatne horší scenár.

Výrobca nevie o žiadnych problémoch so stabilitou aplikácie fotoaparátu a pridruženého softvéru. Google skôr vidí chybu v nefunkčnom hardvéri, ktorá mohla vzniknúť opotrebovaním alebo fyzickým poškodením (pád na zem a pod.).

Pár používateľov uviedlo, že sa im fotoaparát podarilo dočasne opraviť tak, že do jeho blízkosti umiestnili magnet. Pixel 2 a Pixel 3 sú staršími smartfónmi, ktorým uplynula záručná doba.

Za opravu fotoaparátu tak musí používateľ zaplatiť, poprípade si môže kúpiť nový smartfón, pokiaľ chce fotografovať a natáčať videá bez prekážok. Pochopiteľne, poškodenie hardvéru nesprávnym používaním smartfónu mnohí odmietajú.

Problém s hardvérom, presnejšie konštrukciou, sa objavil aj v smartfóne Google Pixel 5. Zákazníci poukazovali na veľké medzery medzi displejom a telom smartfónu.

Google v reakcii na zistenia uviedol, že ide „prirodzenú súčasť dizajnu“ a dodal, že nemá vplyv na deklarovanú odolnosť voči vode a prachu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať