Displej iPhone 13 ponúkne zásadné vylepšenia, hovorí sa aj o funkcii Always-on

Zatiaľ však len v “obmedzenom” režime.

Ako to už býva zvykom, Apple koncom tohto roka predstaví nový rad svojich prémiových smartfónov iPhone. Očakávalo sa, že séria ponesie označenie iPhone 13, no nedávne špekulácie tvrdia, že spoločnosť má v pláne túto “nešťastnú číslovku” vynechať. iPhone 13 tak môže debutovať ako iPhone 12s.

Od chystaných smartfónov sa toho očakáva veľa. Lepší výkon, lepší dizajn, lepšie funkcie. Jednou z hlavných oblastí, ktorá sa dočká azda najväčších vylepšení, je displej.

Displeje smartfónov iPhone nikdy neboli zlé, no posledná generácia mierne zaostáva. Konkurencia v podobe Android zariadení sa už dlhší čas pýši možnosťou ponúknuť panely s vyššou obnovovacou frekvenciou a inými praktickými funkciami, ako je napríklad Always-on či zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

Apple však pre svoj nový rad plánuje výrazné zmeny, ktoré by mali túto medzeru nielen zredukovať, ale dokonca úplne odstrániť.

iPhone 12, predchodca iPhone 13
iPhone 12

iPhone 13: 120 Hz LTPO displeje a funkcia Always-on?

Séria iPhone 13 (alebo iPhone 12s) konečne získa displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou. Konkrétne je reč o 120 Hz, čo je dosť vysoká hodnota, ktorá si žiada nemalú daň v podobe vyššej spotreby energie. Apple však plánuje tento efekt zredukovať prostredníctvom implementácie technológie LTPO, ktorá sa stará o prispôsobenie obnovovacej frekvencie podľa práve zobrazeného obsahu.

TIP REDAKCIE
Qualcomm potvrdzuje zmeny v označovaní čipov Snapdragon

Aktuálne sa však od renomovaného informátora, Maxa Weinbacha, dozvedáme ďalšie zaujímavé novinky. Podľa neho má displej iPhone 13 ponúknuť taktiež podporu pre funkciu Always-on, upozorňuje server 9to5Mac. Ide o funkciu, vďaka ktorej sa, ako samotný názov naznačuje, na displeji zobrazujú dôležité informácie ako čas, stav batérie či notifikácie aj vtedy, keď sa zariadenie nepoužíva.

V prípade iPhonov však bude táto možnosť mierne obmedzená. Apple má totiž povoliť len zobrazovanie času a stavu batérie. Žiaľ, užívateľ si zobrazované informácie nebude môcť nijak prispôsobiť.

Na druhú stranu, podporovaná bude možnosť zobrazenia notifikácií prostredníctvom klasického potiahnutia prstom smerom zdola nahor. Po učinení tohto kroku sa zobrazia všetky notifikácie, i keď stále v akomsi šetrnom režime, jednoznačne kvôli batérii. Dobrou správou však je, že v tomto prípade už užívateľ môže zasiahnuť a funkciu si prispôsobiť podľa vlastného gusta.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať