Apple tento rok zrejme nepredstaví iPhone 13. Nahradí ho iPhone 12s

Apple tento rok podľa všetkého nepredstaví iPhone 13. To však neznamená, že v roku 2021 neuvidíme žiadne nové špičkové smartfóny.

Apple tento rok podľa všetkého nepredstaví iPhone 13. To však neznamená, že v roku 2021 neuvidíme žiadne nové špičkové smartfóny.

Spoločnosť má jednoducho len uvažovať nad iným názvom. S touto informáciou prichádza známy informátor Jon Prosser, píše server iPhone Hacks.

iPhone 12s namiesto iPhone 13

Konkrétne uvádza, že tohtoročné rozšírenie neponesie názov iPhone 13, ale iPhone 12s. Číslo 13 Apple údajne plánuje úplne preskočiť, čo znamená, že budúci rok uzrie svetlo sveta rovno rad iPhone 14. A dôvod?

S číslom 13 sa vraj spája mnoho negatívnych udalostí, javov či povier: “To ale nie je všetko, taktiež mi bolo povedané, že iPhone 13 nikdy neuvidíme. Nie som si istý, či o tom viete, no na mnohých miestach je číslo 13 spájané nielen s viacerými negatívnymi javmi, ale aj so smolou. Pravdepodobne sa teda dočkáme iPhone 12s, nie iPhone 13.”

Táto novinka korešponduje s únikom z minulého týždňa, podľa ktorého sa tento rok nemáme dočkať žiadnych výrazných zmien. Viac sme sa téme venovali tu.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!
Foto: pxhere.com

Správa spomínala prípravu modelu iPhone “S”. Pôvodne sa špekulovalo, že toto označenie bude patriť odľahčenému, a teda cenovo dostupnejšiemu smartfónu. Nové zistenia však naznačujú, že v skutočnosti pôjde o vlajkovú loď.

120 Hz displej, menší výrez, hrubšie telo a Wi-Fi 6E

Zatiaľ nie je úplne jasné, aké špecifikácie zariadenie ponúkne. Najčastejšie sa spomína vylepšený displej s vysokou obnovovacou frekvenciou a taktiež menší výrez v hornej časti displeja. Ráta sa však aj s hrubším telom či implementáciou podpory pre Wi-Fi 6E.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať