iPhone 13 Pro a Pro Max ponúknu 120 Hz LTPO displeje, vyrobí ich Samsung

Apple zatiaľ neskočil na trendovú vlnu obrazoviek s vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorými sa pýši už niekoľko modelov z dielne konkurenčných výrobcov.

Súčasný rad smartfónov iPhone 12 neskočil na trendovú vlnu obrazoviek s vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorými sa pýši už niekoľko modelov z dielne konkurenčných výrobcov.

Zmeniť sa to má až s príchodom nového modelového radu iPhone 13. Apple by mal neskôr v tomto roku opäť predstaviť štyri smartfóny, od verzie mini cez klasický iPhone 13 až po verzie Pro a Pro Max.

120 Hz displejmi majú byť vybavené práve dve najlepšie verzie smartfónov. Tvrdí to juhokórejský technologický portál The Elec.

Apple má v dvoch najlepších iPhonoch použiť nové LTPO OLED obrazovky. iPhone 13 mini a iPhone 13 zostane verný klasickým LTPS displejom so 60 Hz frekvenciou.

iPhone 13
Displej typu LTPO bol prvýkrát použitý v hodinkách Apple Watch Series 4 (september 2018).

LTPO technológia je efektívnejšia, čo sa spotreby energie týka. Výroba takýchto obrazoviek je však náročnejšia a nákladnejšia. Tento typ súčiastok dokáže pre Apple v požadovanom množstve vyrobiť len Samsung, uvádza The Elec.

Displeje pre Apple dodáva aj divízia LG Display, jej výrobné kapacity však nezvládnu vyprodukovať také množstvo obrazoviek ako fabriky Samsungu. LTPO technológiu vyvinula spoločnosť Apple. Prvýkrát bola nasadená v hodinkách Watch Series 4.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Prvým smartfón s LTPO displejom vyrobil Samsung, ide o model Galaxy Note20 Ultra. LTPO displej by mal využívať aj Galaxy S21 Ultra, ktorý výrobca predstaví 14. januára.

Nakoniec, príchod 120 Hz obrazoviek do smartfónov iPhone 13 predpovedá aj známy analytik Ming-či Kuo.

Okrem toho uviedol, že iPhone 13 Pro a Pro Max dostanú aj nový širokouhlý fotoaparát so 6 optickými členmi a vysokou svetelnosťou f/1.8. Apple by teda fanúšikov nemal sklamať ani tento rok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať