Huawei údajne pripravuje vlastnú hernú konzolu. Bude schopná konkurovať PlayStation 5?

Vraj áno.

Zdá sa, že do herného priemyslu smeruje už aj Huawei. Čínsky výrobca, ktorý do herného segmentu doposiaľ ani len nenakukol, má pripravovať vlastnú hernú konzolu – konkurenta pre aktuálne generácie konzol PlayStation 5 a Xbox, informuje server Pocketnow.

O túto pomerne prekvapujúcu informáciu sa s verejnosťou podelil informátor na čínskej sociálnej sieti Weibo. Tvrdí, že Huawei má v pláne vydať konzolu schopnú vyzvať Sony i Microsoft. To však nie je všetko.

Spoločnosť má mať v pláne aj herný notebook, ktorý bude akýmsi debutom v prostredí herného priemyslu. Dočkať by sme sa ho mali už tento rok.

Huawei konzola a herný notebook
@Tomato Prince (Weibo)

Huawei môže pomôcť štúdio Tencent

O možnej príprave Huawei konzoly počujeme úplne prvýkrát. Žiaľ, v tejto chvíli sa o nej nič nevie. Nepoznáme názov, špecifikácie a ani možný dátum príchodu na trh. Taktiež stojí za zmienku, že ide len o tvrdenie informátora, nie o oficiálne potvrdenú informáciu.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Rozhodne to však nie je nemožné. Huawei má schopnosti i známosti dostatočné na to, aby mohla vyrobiť vlastnú hernú konzolu. Cenným prínosom pri vývoji by mohlo byť napríklad štúdio Tencent.

Podobne je na tom aj herný notebook. Vieme, že má prísť tento rok, no okrem toho nevieme nič. Môže sa však do určitej miery podobať na notebooky, ktoré vyrábala jeho už teraz bývalá podznačka Honor. Ničím si však zatiaľ nemôžeme byť istí.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať