Huawei P50 vraj nepríde s HarmonyOS. Poženie ho Android 11 v kombinácii s EMUI

Huawei P50 nedorazí s HarmonyOS, ale s EMUI a Android 11. Prechod na vlastný operačný systém od Huawei zrejme nastane neskôr.

Budúcnosť Huawei je v tomto okamihu stále neistá. Sankcie stále pretrvávajú, čo znamená, že kapacity smartfónov čínskeho výrobcu sú značne obmedzené absenciou služieb Google.

Huawei z tohto dôvodu priniesol na trh vlastnú alternatívu v podobe HMS (Huawei Mobile Services), ktoré zastrešuje obchod AppGallery.

Podobne to je aj s operačným systémom. Vybrané modely začne v priebehu tohto roka namiesto OS Android poháňať HarmonyOS. Prvú beta verziu určenú pre vývojárov Huawei sprístupnil v decembri.

Huawei P50 zrejme dorazí s EMUI a Android 11

Nedávno sa objavili špekulácie, že Huawei P50 bude prvý smartfón, ktorý bude mať HarmonyOS v sebe už predinštalovaný. Pochopiteľne, rovnako tomu malo byť aj pri ostatných modeloch zo série.

Nové informácie však hovoria inak. Konkrétne z nich vyplýva, že Huawei P50 nedorazí s HarmonyOS, ale s EMUI a Android 11. Prechod na vlastný operačný systém od Huawei zrejme nastane neskôr.

120 Hz displeje, foťáky od Leica a 200-násobné priblíženie

To však nie je všetko, čo sa o očakávanom rade zariadení dozvedáme. Ako píše server Android Community, zariadenia majú byť vybavené 6,6 až 6,7-palcovými zahnutými displejmi s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Zadná strana sa bude vyznačovať špičkovou zostavou objektívov, ktoré poskytne Leica. Údajne môžeme očakávať prítomnosť štyroch až piatich senzorov, ktorých kapacity majú okrem iného zahŕňať aj podporu pre až 200-násobné priblíženie.

Taktiež sa predpokladá, že Huawei pri najnovšej sérii použije tekutý objektív. Zaostrovať vraj dokáže tak rýchlo ako ľudské oko.

Ďalej môžeme očakávať 4 200 až 4 300 mAh batériu s podporou pre 66 W drôtové a 50 W bezdrôtové nabíjanie, pričom výrobca má zvažovať aj 135 W drôtové nabíjanie.

Vrchná časť displeja bude domovom pre kruhový výrez so selfie fotoaparátom s podporou pre rôzne gestá.

Koniec koncov, vyzerá to, že Huawei P50 napokon predsa len nebude prvý smartfón s predinštalovaným HarmonyOS. Je možné, že toto prvenstvo Huawei prenechá radu Huawei Mate 50.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať