galaxy s21

Rad Galaxy S21 je extrémne úspešný: Prekonal rekord v predobjednávkach

Na území Spojeného kráľovstva. Ohromne sa mu však darilo aj na domácej pôde.

Nový rad vlajkových lodí spoločnosti Samsung, Galaxy S21, sa teší ohromnému úspechu. Tri zariadenia spoločnými silami dokázali nastaviť nový rekord v počte predobjednávok, konkrétne na území Spojeného kráľovstva. Veľmi úspešné však boli aj na domácej pôde. Na novinku upozornil server Pocketnow.

Samsung sa naozaj nemá na čo sťažovať. Aj napriek pandémii, ktorá poškodila či dokonca zdevastovala mnoho firiem a ochromila mnoho priemyslov, si dokázal udržať svoj status i zelené čísla. V poslednom kvartáli minulého roku dokonca zaznamenal 6-percentný medziročný vzrast v počte expedovaných smartfónov, za čo z veľkej časti vďačí svojmu Galaxy S20 FE.

Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra
Galaxy S21+ (vľavo) a Galaxy S21 Ultra (vpravo)

Najväčší úspech zožal Galaxy S21 Ultra

Dobré správy pokračujú aj v tomto roku. Čísla, akými sa pýši séria Galaxy S21, prekonávajú rady Galaxy S10 i Galaxy S20. Najobľúbenejším modelom z čerstvej trojice je Galaxy S21 Ultra, nakoľko sa ho predalo najviac. Konkrétne malo na top-end model pripadať viac ako 50 % predobjenávok. Rekordné hodnoty, ako už bolo spomenuté vyššie, boli zaznamenané na území Spojeného kráľovstva.

Žiaľ, Samsung sa s nami nepodelil o konkrétne čísla. Nemôžeme teda potvrdiť, koľko zariadení sa počas dvoch týždňov, resp. od predstavenia po príchod na pulty obchodov, predalo. Podrobné informácie sa k nám zrejme dopracujú až spolu s výsledkami za prvý kvartál 2021, čiže niekedy v apríli.

Galaxy S21 Ultra je teda najúspešnejším modelom z trojice. Tento status si však zrejme neudrží večne. Podobná situácia sa totižto odohrala aj pri minuloročných modeloch, teda sérii S20. Najvýkonnejší S20 Ultra zozačiatku dominoval, no s postupom času začali jeho predaje spomaľovať a naopak, lacnejšie modely sa začali predávať čoraz viac a viac.

Chcete o nových zariadeniach vedieť viac? Prečítajte si o nich v našich recenziách. Náš pohľad na modely S21 a S21+ nájdete tu, na S21 Ultra zase tu.