Tvorcovia Cyberpunk 2077 čelia ďalšiemu problému, hackeri im odcudzili cenné údaje

CD Projekt RED, herné štúdio stojace za titulmi ako Cyberpunk 2077 či The Witcher, má na krku ďalší, tentokrát však o niečo závažnejší problém. Stalo sa totiž terčom pre hackerov a ich, žiaľ, úspešného útoku. O nepríjemnú novinku sa štúdio podelilo prostredníctvom siete Twitter.

K celej veci dodáva, že záložné dáta spoločnosti ostali nepoškodené, a tým pádom všetko, čo boli akýmkoľvek spôsobom vymazané či modifikované, bude opäť obnovené do pôvodného stavu. Okrem toho uisťuje, že údaje, ku ktorým sa hackeri dostali, neboli osobné údaje hráčov.

Hackeri hrozia zverejnením údajov, CD Projekt RED odmieta vyhovieť ich podmienkam

Čo presne teda hackeri ukradli? Ako píše server Ubergizmo, počas útoku sa im úspešne podarilo odcudziť zdrojové kódy hier Cyberpunk 2077, Witcher 3 či Gwent. Hackeri sa chvália aj tým, že ukradli “nepredstavenú” verziu titulu Witcher 3.

Ďalšou otázkou je, ako majú útočníci v pláne s týmito dátami naložiť. Jedno slovo – výkupné. Hrozia, že ak štúdio nesplní ich podmienky, všetky ukradnuté údaje zverejnia.

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED k ich návrhu prejavilo jasný odpor. Údajne sa neplánuje podvoliť ich podmienkam či s nimi akýmkoľvek spôsobom vyjednávať. Celú situáciu už nahlásili kompetentným autoritám, ktoré v tomto momente už podnikajú kroky, ktoré zmiernia následky prípadného zverejnenia odcudzených údajov.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať