prepear vs apple

Apple dosiahol, čo chcel: Služba Prepear musí upraviť logo

Prepear si môže ponechať svoje logo, musí ho však jemne pozmeniť.

Povestný spor o logo sa skončil. V auguste 2020 Apple zažaloval spoločnosť Prepear, ktorá sa zaoberá objavovaním nových receptov, plánovaním či donáškou jedál a pripravovaním zoznamov. Dôvod? Vadilo mu, že jej logo sa až príliš podobalo na jeho nahryznuté jabĺčko, a to aj napriek tomu, že Prepear pracuje v úplne inej sfére.

Síce to trvalo pár mesiacov, no dočkali sme sa. Spoločnosti konečne dospeli k dohode – Prepear môže aj naďalej používať svoje logo zelenej hrušky, informuje server 9to5Mac.

Nezaobišlo sa to však bez kompromisov. Prepear si síce mohol ponechať svoje logo, no pod jednou, pomerne až bizarnou podmienkou. Musel pozmeniť tvar listu.

Apple a Prepear dospeli k dohode - Prepear si môže ponechať svoje logo, musí ho však jemne pozmeniť.
Staré logo (vyššie)/nové logo (nižšie) – Zdroj: 9to5Mac

Toto “nové” logo už možno nájsť na oficiálnej stránke služby Prepear, pričom na ostatné platformy by sa malo dopracovať v priebehu nasledujúcich týždňov.

TIP REDAKCIE
Žiadne dáta vám nedáme: Voči Facebooku sa postavila prvá EÚ krajina

Prepear skúsil aj petíciu, vyzbieralo sa takmer 270 tisíc podpisov

Krátko po podaní žaloby spoločnosť Prepear založila petíciu na doméne Change.org. Prostredníctvom nej žiadala Apple, aby žalobu stiahol a prestal poškodzovať malé spoločnosti, najmä počas krušného obdobia, ako je pandémia koronavírusu, kvôli ktorej mnoho biznisov krachuje alebo len tak-tak prežíva. Doposiaľ sa jej podarilo vyzbierať takmer 270 tisíc podpisov.

Konal Apple oprávnene?

Nad úvahami Apple krútia hlavou mnohí. Je síce pravda, že logá sú si trochu podobné, no na druhú stranu, Apple je svetoznámy gigant pôsobiaci v oblasti technológií. Naopak, spoločnosť Prepear je len malá organizácia, ktorá má len pár zamestnancov a navyše je zameraná na úplne inú oblasť. S technológiami nemá čo dočinenia.

Smutnou správou je, že Prepear nie je jediná obeť. Apple sa údajne snaží odstrániť všetky logá vo forme ovocia, resp. všetky logá, ktoré sú podobné jeho jabĺčku.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Orange rieši problém s volaniami. Dovolať sa nedalo po celom Slovensku

Aký je váš pohľad na vec? Konal podľa vás Apple oprávnene?

Total
4
Zdieľaní