Potvrdené: Asus ROG Phone 5 bude oficiálne predstavený 9. marca

Kráľ čísel sa vracia.

Asus potvrdil oficiálny dátum predstavenia svojej najnovšej hernej vlajkovej lode, ROG Phone 5. Niektorí sa možno čudujete, prečo po ROG Phone 3 nasleduje rovno číslo 5 a nie 4. Odpoveď je jednoduchá – v Číne je totiž táto číslovka považovaná za nešťastnú, informuje Android Authority.

Pochopiteľne, nikto nechce, aby sa jeho produkt spájal s nešťastím a nepeknými poverami, čiže skok číslo 5 vyzerá ako rozumné rozhodnutie. A kedy teda príde? Spoločnosť na oficiálnej stránke ROG zverejnila odpočet, ktorý v čase písania tohto článku vyprší o niečo vyše 15 dní. Presnejšie, ROG Phone 5 bude oficiálne predstavený 9. marca.

Žiaľ, ostatne nás výrobca necháva s prázdnymi rukami. Opäť sa teda v rámci špecifikácií musíme obracať na špekulácie.

Asus ROG Phone
Zdroj: Asus

Asus ROG Phone 5: Nový kráľ čísel

ROG Phone 5 má poháňať najnovší vlajkový čipset od Qualcommu, Snapdragon 888. Očakáva sa, ako aj po minulé generácie, že bude spolupracovať s až 16 GB operačnej pamäte a 512 GB interného úložiska. Toto všetko spolu so špičkovým 6,8-palcovým displejom budú zastrešovať dve batérie s kapacitou 3 000 mAh. Dokopy tak bude kapacita dosahovať až 6 000 mAh.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Asus rozhodne nezanevrie na svoju povesť a už začiatkom mesiaca nám predstaví nového kráľa vysokých čísel. Aj keď teda nemáme k dispozícii oficiálne špecifikácie, môžeme očakávať, že ponúkne najvyššie možné maximum v každom jednom smere.

Takto vyzerajú ceny stále aktuálneho modelu Asus ROG Phone 3:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať