Xiaomi údajne pripravuje nový model Mi 10, poháňať ho má Snapdragon 870

A to má byť vlastne jediný rozdiel.

Xiaomi má aktuálne maximalizovať sústredenie na svoju novú sériu vlajkových lodí – Mi 11. Podľa najnovších informácií však toho má v pláne o trochu viac.

Ako píše server Android Authority odvolávajúci sa na tvrdenie známeho informátora vystupujúceho ako Digital Chat Station, čínsky výrobca má pripravovať ešte jeden model z radu Mi 10. Od svojich už takmer rok starých súrodencov sa má pritom odlišovať len v jednom jedinom smere. Tým je procesor. Novinku má totiž poháňať čerstvý Snapdragon 870 od Qualcommu.

Všetky doposiaľ predstavené modely z radu Mi 10 poháňa Snapdragon 865, teda predchádzajúca generácia vlajkových čipov spoločnosti Qualcomm. Chystaná novinka tak bude v porovnaní so svojimi súrodencami o poznanie výkonnejšia. Čipset Snapdragon 870 je vo svojej podstate pretaktovanou verziou už tak špičkového Snapdragon 865+. Jeho taktovacia frekvencia dosahuje 3,2 GHz.

TIP REDAKCIE
Chuwi MiniBook X: Šialený 10,8-palcový 2K notebook za cenu, ktorá sa často nevidí!

Procesor nepoužije len Xiaomi

Žiaľ, o názve zariadenia sa informátor nezmienil. O smartfóne značky Xiaomi so Snapdragon 870 však nepočujeme prvýkrát. Samotný Qualcomm dokonca potvrdil, že čip poženie nadchádzajúcu “vlajkovú loď” od Xiaomi. Je teda vysoko pravdepodobné, že informátor poukazuje práve na toto zariadenie.

Procesorom majú svoje smartfóny vybaviť aj iní výrobcovia, ako napríklad OnePlus či Oppo. Na zozname sa však nachádza aj Motorola so svojím Motorola Edge S.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať