Huawei sprístupňuje beta verziu HarmonyOS pre modely P30 a Mate 30 Pro

Zariadenia, ktoré túto aktualizáciu získajú, budú stále bežať na rozhraní EMUI 11 a taktiež budú schopné rozbehnúť aplikácie určené pre Android.

Huawei ku koncu minulého roka predstavil a sprístupnil prvú beta verziu vlastného operačného systému HarmonyOS 2.0, avšak výhradne pre vývojárov. Teraz, o približne mesiac neskôr, sa softvér prebojováva k prvým užívateľom.

HarmonyOS 2.0 je aktuálne dostupný pre dve minuloročné vlajkové lode, a to Huawei P30 a Huawei Mate 30 Pro, informuje publikácia Android Community. Je však nutné podotknúť, že nie všetky modely majú k tejto možnosti prístup. Ak aj teda vlastníte jedno z uvedených zariadení, nie je isté, že sa k vám aktualizácia dopracuje. Každopádne, odporúčame vám pozorne sledovať notifikácie či čas od času skontrolovať sekciu pre aktualizácie softvéru v nastaveniach.

HarmonyOS prichádza aj na model Mate 30 Pro.
Huawei Mate 30 Pro.

Zariadenia, ktoré túto aktualizáciu získajú, budú stále bežať na rozhraní EMUI 11 a taktiež budú schopné rozbehnúť aplikácie určené pre Android. Užívatelia sa však môžu v určitých ohľadoch stretnúť s obmedzeniami. A keďže je reč o beta verzii, treba rátať aj s občasnými chybami.

Huawei drží slovo, HarmonyOS čoskoro zamieri do ďalších zariadení

HarmonyOS 2.0 sa teda konečne dopracoval do prvých zariadení. Zatiaľ sú síce len dve, no zoznam sa bude v najbližšom období určite predlžovať. Zaujímavosťou je, že aktuálne chystaná vlajková loď, Huawei P50, má podľa viacerých špekulácií debutovať s Android 11, nie HarmonyOS 2.0. No na druhú stranu, špekulácie nie vždy hovoria pravdu.