Huawei sprístupňuje beta verziu HarmonyOS pre modely P30 a Mate 30 Pro

Zariadenia, ktoré túto aktualizáciu získajú, budú stále bežať na rozhraní EMUI 11 a taktiež budú schopné rozbehnúť aplikácie určené pre Android.

Huawei ku koncu minulého roka predstavil a sprístupnil prvú beta verziu vlastného operačného systému HarmonyOS 2.0, avšak výhradne pre vývojárov. Teraz, o približne mesiac neskôr, sa softvér prebojováva k prvým užívateľom.

HarmonyOS 2.0 je aktuálne dostupný pre dve minuloročné vlajkové lode, a to Huawei P30 a Huawei Mate 30 Pro, informuje publikácia Android Community. Je však nutné podotknúť, že nie všetky modely majú k tejto možnosti prístup. Ak aj teda vlastníte jedno z uvedených zariadení, nie je isté, že sa k vám aktualizácia dopracuje. Každopádne, odporúčame vám pozorne sledovať notifikácie či čas od času skontrolovať sekciu pre aktualizácie softvéru v nastaveniach.

HarmonyOS prichádza aj na model Mate 30 Pro.
Huawei Mate 30 Pro.

Zariadenia, ktoré túto aktualizáciu získajú, budú stále bežať na rozhraní EMUI 11 a taktiež budú schopné rozbehnúť aplikácie určené pre Android. Užívatelia sa však môžu v určitých ohľadoch stretnúť s obmedzeniami. A keďže je reč o beta verzii, treba rátať aj s občasnými chybami.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro sa bude mimo Číny predávať s odlišnou výbavou. Čo si pod tým máme predstaviť?

Huawei drží slovo, HarmonyOS čoskoro zamieri do ďalších zariadení

HarmonyOS 2.0 sa teda konečne dopracoval do prvých zariadení. Zatiaľ sú síce len dve, no zoznam sa bude v najbližšom období určite predlžovať. Zaujímavosťou je, že aktuálne chystaná vlajková loď, Huawei P50, má podľa viacerých špekulácií debutovať s Android 11, nie HarmonyOS 2.0. No na druhú stranu, špekulácie nie vždy hovoria pravdu.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať