Motorola Edge S sa nám predstaví tento mesiac, poženie ju nový Snapdragon 870

Len včera spoločnosť Qualcomm predstavila nový 7nm mobilný procesor Snapdragon 870, ktorý je odvodený od vlaňajšieho čipsetu Snapdragon 865 Plus.

Len včera spoločnosť Qualcomm predstavila nový mobilný procesor Snapdragon 870, ktorý je vyrobený 7 nm technológiou. Čipset je v podstate len vylepšeným procesorom Snapdragon 865 Plus, ktorý uzrel svetlo sveta v minulom roku.

Snapdragon 870 je tým pádom veľmi schopným čipsetom s vysokým výkonom, no nie je až taký nadupaný (a drahý) ako aktuálna 5 nm hviezda portfólia Qualcommu, Snapdragon 888.

Po novom čipsete z dielne Qualcommu už stihol siahnuť prvý výrobca. Motorola pripravuje na 26. januára premiéru smartfónu Edge S, v ktorého útrobách bude tikať práve Snapdragon 870. Nový smartfón by mal ponúknuť podobné parametre ako top-end model Motorola Edge+ (recenzia TU).

Snapdragon 870
Foto: Weibo

To znamená, že pravdepodobne dostaneme 5000 mAh batériu, zostavu troch fotoaparátov na zadnej strane a OLED displej. Ten by mal mať uhlopriečku 6,7-palca, FHD+ rozlíšenie a netradičnú obnovovaciu frekvenciu 105 Hz.

Jednoznačná zmienka o novom smartfóne figuruje na čínskej sociálnej sieti Weibo. Zatiaľ nevieme potvrdiť, či sa Motorola Edge S dostane aj na európske trhy. Žiadne prekážky v tom ale nevidíme.

Podstatná bude maloobchodná cena nového smartfónu. Vlajková loď Edge+ sa na našom trhu začala predávať za poriadne odvážnych 1199 eur (máj 2020). Cena zariadenia postupne klesala, až sa dostala na hranicu 799 eur (november 2020).