Smartfón s rolovateľným displejom od LG sa dostane na trh ešte v tomto roku

Juhokórejská spoločnosť LG sa nebojí experimentovať s netradičnými riešeniami. V septembri minulého roka predstavila smartfón Wings 5G, aký nemá páru.

Juhokórejská spoločnosť LG sa nebojí experimentovať s netradičnými riešeniami. V septembri minulého roka predstavila smartfón Wings 5G, aký nemá obdobu. Komerčný hit z neho asi nebude, no vďaka otočnej obrazovke rozhodne zaujal.

Krátko po predstavení smartfónu LG Wings 5G sa objavili špekulácie, že výrobca pracuje na ďalšom netradičnom zariadení, prototype s tajomným názvom Project B. Indície smerovali k smartfónu, ktorý pre zmenu využije rolovateľnú obrazovku.

Smartfón by tak mohol meniť veľkosť obrazovky podľa potrieb používateľa, respektíve podľa obsahu, ktorý bude zobrazovať. Pokrok vo vývoji flexibilných obrazoviek sa postaral o vznik niekoľkých mobilných zariadení, ktoré sú zväčša označované ako „skladacie“.

Smartfón s displejom, ktorý by sa dokázal zvinúť, však zatiaľ ešte nevznikol. Vzhľadom avizované prevedenie novinky od LG existovali pochybnosti, či sa vôbec dostane na trh. Hovorca spoločnosti LG však tieto pochybnosti zmietol zo stola.

Ken Hong pre server Nikkei Asia na margo fám uviedol, že smartfón s rolovateľným displejom je reálnym produktom a na trh bude uvedený v tomto roku. Výrobca prezentoval prototyp zariadenia na prebiehajúcom veľtrhu CES 2021.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

LG Rollable, ako by sa mohla novinka nazývať, využije „jedinečnú obrazovka s možnosťou zmeny veľkosti“ od čínskeho dodávateľa BOE Technology Group. Podrobnosti si však výrobca nechal pre seba. Rozlíšenie, typ panela a ďalšie detaily tak zatiaľ nepoznáme.

Smartfón s obrazovkou, ktorú bude možné zvinúť, vyvíja aj čínske OPPO a taktiež spoločnosť TCL. Koncept zariadenia OPPO X 2021 sa podobná na kúsok od LG. Je možné, že sa aj Oppo spolieha na spoluprácu s firmou BOE Technology Group.

Parametre a ostatnú výbavu modelu LG Rollable nepoznáme. Časom sa však aj tieto informácie dostanú na verejnosť. Musíme si na ne len počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať