LG velvet

LG sa s aktualizáciami na Android 11 neponáhľa, v 1. štvrťroku ho dostane len jeden smartfón

Aktualizácie zariadení s OS Android neprebiehajú kvôli vysokej fragmentácii ideálne. Výrobcovia, aj samotný Google, sa dlhodobo snažia celý proces urýchliť.

Aktualizácie zariadení s operačným systémom Android neprebiehajú kvôli vysokej fragmentácii ideálne. Výrobcovia, aj samotný Google, sa dlhodobo snažia celý proces urýchliť a zjednodušiť.

V posledných rokoch došlo k istému pokroku. Pred koncom minulého roka sa rozhýbal Samsung, ktorý už dodal alebo v tejto chvíli dodáva Android 11 niekoľkým zo svojich popredných modelov.

Okrem toho prisľúbil, že nové vlajkové lode dostanú až tri veľké systémové aktualizácie. Platiť by to malo aj o zariadeniach, ktoré budú využívať čipset Snapdragon 888.

Dobré aktualizačné renomé má výrobca OnePlus a, samozrejme, Google, ktorý vie smartfóny Pixel po softvérovej stránke inovovať takmer okamžite. Snahu badať aj pri niektorých ďalších výrobcoch. V klube juhokórejského LG sa však toho medzičasom veľa nezmenilo.

Podľa decembrového oznámenia výrobcu, o ktorom informuje server notebookcheck.net, dodá LG OS Android 11 v prvom štvrťroku len jednému zariadeniu, modelu LG Velvet. Beta testovanie systému spoločnosť spustila v decembri, a to len na domácom juhokórejskom trhu.

Android 11
LG Velvet

Podrobnosti nie sú známe, no používatelia smartfónov Velvet z iných ako juhokórejských trhov môžu na aktualizáciu čakať ešte dlhšie. Smartfóny V60 ThinQ a Wing 5G zrejme nedostanú Android 11 skôr ako v apríli, respektíve niekedy v druhom štvrťroku 2021.

TIP REDAKCIE
TSMC postaví novú fabriku, bude v nej vyrábať staršie čipy

S OS Android 11 by si mali poradiť aj zariadenia G8 ThinQ a G8X ThinQ. Tie si však podľa doterajších skúseností budú musieť na aktualizáciu asi počkať dlhšie.

Možno si spomínate, že spoločnosť LG pred tromi rokmi ohlásila otvorenie nového centra so špecializáciou na softvérové inovácie. Divízia Software Upgrade Center sa mala postarať o to, aby zákazníci dostali kvalitnejší a rýchlejšie aktualizovaný systém.

„Súhra popredajnej podpory s potrebami zákazníkov je najvyššou prioritou spoločnosti LG“, povedal v apríli 2018 Jo Seong-jin, riaditeľ LG Electronics. Zdá sa, že táto priorita v skutočnosti zase až taká vysoká nebola.

Systémové aktualizácie nie sú dôležité len kvôli novým funkciám, ešte podstatnejšia je bezpečnosť. Nové verzie operačných systémov sú lepšie pripravené odolávať kybernetickým hrozbám a prinášajú tiež lepšiu kontrolu nad správou osobných údajov.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať