battlefield

Battlefield 6 sa má podobať na Battlefield 3: Chystajú sa mapy pre 128 hráčov

EA v rok uvedenia novej hry zo série Battlefield novinku predstaví skôr, prevažne na jar. Toto obdobie sa nezadržateľne blíži a ak hru vývojári stihnú dokončiť, zahrať si ju budeme môcť už v septembri či októbri.

EA v rok uvedenia novej hry zo série Battlefield novinku predstaví skôr, prevažne na jar. Toto obdobie sa nezadržateľne blíži a ak hru vývojári stihnú dokončiť, zahrať si ju budeme môcť už v septembri či októbri.

Vývojári z DICE toho o hre zatiaľ veľa nepovedali. Vieme, že Battlefield 6 sa bude odohrávať v súčasnosti alebo blízkej budúcnosti. To je po tituloch Battlefield 1 a Battlefield 5, ktoré boli situované v prvej, resp. druhej svetovej vojne, vítané.

S novými informáciami o chystanom titule prišiel dobre informovaný Tom Henderson, ktorý sa preslávil vynášaním tajností o sériách Battlefield a Call of Duty.

Pochopiteľne, vzhľadom na to, že nejde o overené informácie z prvej ruky, ich berte s nadhľadom.

Začnime názvom. Battlefield 6 ako názov chystanej hry nie je finálny. EA sa má pohrávať s myšlienkou, že hru nazve jednoducho „Battlefield“ a sériu nakopne nanovo. Podobne to už spravili v Activision pri Call of Duty.

Vylepšením by mali prejsť aj mapy, ktoré budú zatiaľ najväčšie v celej histórii série Battlefield. Podpora pre 128 hráčov má byť takmer istá.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

Hra by sa mala dostať takmer na všetky platformy, a to vrátane PlayStation 4 a Xbox One, teda konzoly minulej generácie. V ich prípade však treba počítať s určitými obmedzeniami, medzi ktoré patrí napríklad podpora pre 64 hráčov, horšie grafické spracovanie alebo obmedzené detaily deštrukcie prostredia. Takto rozdielnu verziu sa v DICE rozhodli vyriešiť po svojom – vyčlenili na to iný tím alebo dokonca iné štúdio.

Súčasťou Battlefield 6 má byť aj režim Battle Royale, ktorým chce EA konkurovať Call of Duty. Pripomeňme, že EA má s Battle Royale bohaté skúsenosti, a to hlavne vďaka úspešnému titulu Apex Legends. Pri Battlefield 5 sa im tento režim (známy tiež ako Firestorm), nepodarilo dobre implementovať.

Ako to nakoniec bude a čo všetko si DICE pripravilo sa dozvieme už túto jar.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať