Huawei P40

200x priblíženie a 120 Hz displej: Huawei P50 ukazuje, čoho bude schopný

Novú latku nastaví Huawei P50, ktorý vraj bude disponovať šialeným 200-násobným priblížením. V tomto smere teda prekoná Galaxy S21 Ultra hneď dvojnásobne.

Samsung pred pár dňami predstavil novú sériu vlajkových lodí – Galaxy S21. Skladá sa z troch modelov, a to základného Galaxy S21, vylepšeného Galaxy S21+ a špičkového Galaxy S21 Ultra.

Galaxy S21 Ultra je stelesnením maximálnych kapacít juhokórejského výrobcu. Telefón je nabitý špičkovými komponentami a technológiami, medzi ktoré sa nepochybne zaraďuje aj podpora pre až 100-násobné priblíženie, inak nazývané ako Space Zoom.

Space Zoom sa oproti predošlej generácii, ktorá debutovala spolu s Galaxy S20 Ultra, výrazne zlepšil. Je pravda, že v bežnom živote ho využije len málokto, no príležitosť sa čas od času určite naskytne. Preto je potešujúce vidieť, že Samsung si aj napriek početnej kritike svoje 100-násobné priblíženie obhájil a tento rok prišiel s druhou verziou, ktorej kvalita je viac ako uspokojivá.

Foto: Samsung

Niet pochýb, že 100-násobné priblíženie je oveľa viac, než koľko stačí bežnému, dokonca i náročnejšiemu užívateľovi. Mnohí z tohto dôvodu technológiu berú skôr ako marketingový ťah či technologický úlet.

Podľa najnovších informácií sa však kapacity priblíženia v smartfónoch budú čoskoro opäť navyšovať, tentokrát až dvojnásobne. Tentokrát ale nie je reč o smartfónoch od Samsungu.

Huawei posunie latku hneď dvojnásobne

Novú latku má nastaviť Huawei P50, ktorý vraj bude disponovať šialeným 200-násobným priblížením, píše Gizchina. V tomto smere teda prekoná Galaxy S21 Ultra hneď dvojnásobne.

To však hneď neznamená, že Huawei P50 bude v rámci priblíženia lepší ako Galaxy S21 Ultra. Kľúčovú úlohu bude zohrávať kvalita. Už 100-násobné priblíženie si na nej pýta značnú daň, pri 200-násobnom priblížení to bude pravdepodobne ešte horšie.

Aktuálne je to však len číslo na papieri, a teda je na vytváranie konečných záverov ešte priskoro. Musíme si počkať, kým nám bude vlajková loď oficiálne predstavená. Ak sú uvedené informácie pravdivé, Huawei si pre nás rozhodne pripraví aspoň letmú demonštráciu.

90/120 Hz displeje, Kirin 9000/e a až 135 W nabíjanie?

Ostatne má zostava fotoaparátov pripomínať rad Huawei Mate 40. Telefón však rozhodne zaujme aj inými špecifikáciami.

Čo sa týka displejov, očakávaný rad má ponúknuť panely s vysokou obnovovacou frekvenciou, konkrétne 90 Hz (základný model) a 120 Hz (top-end model). Zdroj dodáva, že kvalitou budú konkurovať Mi 11 od Xiaomi.

Vnútri smartfónov budeme môcť nájsť čipsety Kirin 9000 alebo Kirin 9000e. Žiaľ, ohľadom kapacity RAM, úložiska či batérie zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie. Vieme však niečo o nabíjaní.

Špekulácie naznačujú, že štandardný model ponúkne podporu pre 66 W drôtové a 50 W bezdrôtové nabíjanie. Výrobca však údajne uvažuje aj nad 135 W nabíjaním.

Taktiež sa predpokladalo, že Huawei P50 bude vôbec prvým smartfónom, ktorý dorazí s už predinštalovaným systémom HarmonyOS 2.0. To sa pravdepodobne nestane. Bude však bežať na rozhraní EMUI 11.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať