honor

Nové smartfóny značky Honor získajú prístup k službám od Google, tvrdí ruský denník

Značka Honor, pod ktorou zväčša vychádzali cenovo dostupnejšie, no dobre vybavené smartfóny, bola až do konca roka 2020 dcérou spoločnosti Huawei.

Značka Honor, pod ktorou zväčša vychádzali cenovo dostupnejšie, no dobre vybavené smartfóny, bola až do konca roka 2020 dcérou spoločnosti Huawei.

Keďže bol Honor dcérskou značkou Huawei, pri výrobe smartfónov používal technológie a komponenty (napr. čipsety Kirin) svojej materskej spoločnosti. V praxi ste si tak mohli kúpiť lacnejší smartfón, ktorý bol z určitej časti len „prezlečeným“ zariadením Huawei.

V rámci obchodnej stratégie išlo o výhodu, podobným spôsobom funguje napríklad výrobca Xiaomi so sesterskými značkami Redmi či Poco. Značka Honor ale musela čeliť rovnakým obchodným obmedzeniam americkej vlády ako Huawei.

To znamená, že smartfóny Honor stratili prístup k službám a aplikáciám od Google, ktoré nahradili alternatívne mobilné služby od Huawei (HMS). Huawei ale v priebehu novembra 2020 oznámil, že značku Honor predáva.

Honor

Spoločnosť získal čínsky holding Shenzhen Zhixin New Information Technology (cena zverejnená nebola), pričom sa stal jej úplným vlastníkom. Značka Honor sa tým stala nezávislou, Huawei v nej neovláda žiadny, ani menšinový podiel.

Odpredaj bol motivovaný práve reštrikciami americkej administratívy, ktoré podnikanie Honoru najmä na západných trhoch výrazne obmedzovali. Teraz ale svitá na lepšie časy.

TIP REDAKCIE
Android 12 pre smartfóny ASUS: Výrobca zverejnil aktualizačný plán

Podľa ruského denníka Kommersant plánuje spoločnosť Honor uviesť na trh niekedy na jar 2021 nový rad smartfónov, ktoré budú obsahovať aplikácie a služby od Google.

Dobre známy Google Play tak nahradí obchod AppGallery a používatelia budú môcť slobodne pracovať s aplikáciami ako YouTube, Mapy, Disk a mnohými ďalšími. Prístup k službám od Google má Honor získať vďaka tomu, že sa stal samostatným subjektom nezávislým od Huawei.

Informácie Kommersantu zatiaľ nikto nepotvrdil, preto ich treba brať s patričnou rezervou. Taktiež nevieme, aké smartfóny má Honor predstaviť. Pravdepodobne ale zostane v cenovo prívetivejšej nižšej a strednej triede zariadení, v ktorej dokáže konkurovať značkám ako Xiaomi, Motorola a ďalším.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať