Motorola Edge S oficiálne: Snapdragon 870, 90 Hz displej a poriadna batéria

Podarený kúsok.

Predchádzajúce správy o skorom príchode prvého smartfónu s čerstvo predstaveným čipsetom Snapdragon 870 sa potvrdili. Predstavila ho Motorola, model Edge S predviedla na tlačovom podujatí v Číne.

Motorola Edge S by sa mala ešte v tomto štvrťroku dostať aj na medzinárodné trhy pod zmeneným označením Moto G100. Na potvrdenie tejto skutočnosti si ešte musíme počkať.

Nový smartfón má šancu zaujať (nielen) priaznivou cenou. Tá čínska je tradične nízka, pri prípadnej dostupnosti v Európe by ale model Edge S mohol taktiež dostať atraktívnu cenovku, hoci o niečo vyššiu.

Foto: Motorola

Srdcom zariadenia je už spomenutý čipset Snapdragon 870, ktorý môžeme považovať za „takmer“ vlajkový procesor. Je o niečo výkonnejší ako vlaňajší súrodenec Snapdragon 865 Plus.

Výrobca ho spojil so 6 GB operačnou pamäťou typu LPDDR5 a 128 GB úložiskom UFS 3.1. Samozrejmosťou je 5G pripojenie, WiFi 6, NFC, Bluetooth 5.1 či odolnosť IP52. Motorola Edge S vyhovie spotrebiteľom, ktorí preferujú plochý displej. Žiaľ, OLED technológiu ale nedostanú.

Foto: Motorola

6,7-palcová LCD obrazovka disponuje 90 Hz obnovovacou frekvenciou a rozlíšením 1080 × 2520 pixelov. Profil obrazovky je užší a vyšší, vypovedá o tom pomer strán 21:9. Dojem z celistvej obrazovky narúšajú dva otvory, v ktorých sa usadil 16 Mpx ultra široký a 8 Mpx štandardný selfie fotoaparát.

TIP REDAKCIE
Forza Street je fiaskom, mobilná hra po 2 rokoch končí

Na zadnej strane sa pre zmenu nachádza 64 Mpx hlavný snímač obrazu so svetelnosťou f/1.7, 16 Mpx ultra široký fotoaparát, 2 Mpx makro kamera a 3D ToF senzor. Zaujímavým doplnkom je LED krúžok, ktorý sa pri fotografovaní automaticky zapína s cieľom eliminovať tiene.

Foto: Motorola

Pri videu je maximom 6K rozlíšenie s 30 FPS. Prítomná je funkcia Audio Zoom, ktorá v reálnom čase sleduje zdroj zvuku a preferuje ho pred ostatnými zvukmi. Takýmto spôsobom by mal z videí ustúpiť neželaný šum a ruch okolia.

Pomerne slušná výbava pokračuje objemnou 5000 mAh batériou, ktorá predpovedá dlhú výdrž na jedno nabitie. Výdrž vlajkovej Moto Edge+ s rovnakou batériou je vynikajúca. Výkon nabíjania dosahuje 20 W.

Výrobca pribalil aj 3,5 mm jack, snímač odtlačkov (v bočnom tlačidle) a operačný systém Android 11. Pokiaľ sa úplnou náhodou nachádzate v Číne, model Edge S si tam môžete kúpiť za približne 306 eur. Verzia s 256 GB pamäťou stojí po prepočte z čínskej meny 357 eur.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať