epic games

Epic Games bude pokračovať v rozdávaní hier aj v tomto roku

Dobrá hra zadarmo nikdy nie je zlá.

Digitálny obchod s hrami spoločnosti Epic Games bol spustený len relatívne nedávno, na prelome rokov 2018 a 2019. Za krátky čas si dokázal tento obchod podmaniť množstvo hráčov.

Dokazujú to štatistiky, ktoré spoločnosť zverejnila na svojich stránkach. Podľa nich je v Epic Games Store zaregistrovaných 160 miliónov účtov, počet aktívnych používateľov (mesačne) sa medzičasom takmer zdvojnásobil z 32 miliónov (december 2019) na 56 miliónov (december 2020). Ďalšie čísla si môžete pozrieť TU.

Popularite obchodu Epic Games Store nahráva jedna vec – bezplatné hry. Spoločnosť v roku 2020 ponúkla hráčom po časovo obmedzenú dobu bezplatne 103 herných titulov. Dovedna si hráči stiahli 749 miliónov kópií takýchto hier.

epic games
Najobľúbenejšie hry z knižnice Epic Games Store

Vývojári hráčom neraz predhodili atraktívne kúsky, napríklad Grand Theft Auto V, Borderlands: The Handsome Collection alebo Civilization VI. Dobrou správou je, že hier dostupných zadarmo sa dočkáme aj v tomto roku.

TIP REDAKCIE
Svetový unikát vznikol na Slovensku: Vyše 600 vyradených telefónov sa zmenilo na umelecké dielo

Spoločnosť Epic Games sa zaviazala pokračovať v obľúbenej tradícii rozdávania herných titulov.

Obchod s hrami sa tak bude určite naďalej rozrastať, k čomu má tiež dopomôcť zjednodušenie spôsobu publikovania, čo uľahčí prácu vývojárom hier. Platformu Steam obchod Epic Games Store zatiaľ neohrozuje, je však dobré, že na trhu stále existuje miesto pre dravú konkurenciu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať