Android 12 bude oveľa pestrejší, užívatelia si budú môcť vybrať hlavnú farbu aj odtieň rozhrania

Samozrejme, ide o čisto estetickú funkciu, ktorá nijak neovplyvní výkon zariadenia.

Nasledujúca generácia operačného systému Android ponúkne užívateľovi nielen kopu skvelých funkcií, ale aj možností v súvislosti s estetickými úpravami. Podľa najnovších informácií, na ktoré upozornil server Android Central, si bude možno prispôsobiť správanie niektorých častí rozhrania, efekty či dokonca aj farby.

Čo sa týka farieb, doterajšie verzie Androidu neponúkali mnoho možností. Aktuálne sú k dispozícii dve vizuálne prevedenia užívateľského rozhrania, a to svetlé a tmavé. V budúcnosti, resp. s príchodom Android 12, sa to však má zmeniť.

V zásade možno povedať, že Android 12 sprístupní možnosti, ktoré boli doposiaľ exkluzivitou pre smartfóny Pixel, všetkým kompatibilným zariadeniam, no k tomu ich ešte dodatočne obohatí. Užívatelia si budú môcť vybrať hlavnú farbu rozhrania i odtieň. Zvolená kombinácia bude následne aplikovaná naprieč celým systémom. Ako to asi bude vyzerať prezrádzajú nižšie uvedené snímky, o ktoré sa s nami podelila publikácia 9to5Google.

Android 12 bude vyhovovať aj puntičkárom

Samozrejme, ide o čisto estetickú funkciu, ktorá nijak neovplyvní výkon zariadenia. Väčšine však záleží aj na vizhľade, preto je skvelé mať k dispozícii možnosť zladiť si farby rozhrania napríklad s pozadím. Ďalšou skvelou správou je, že zvolená téma by mala byť aplikovateľná aj na aplikácie tretej strany.

TIP REDAKCIE
Nevídaná MEGA akcia: Windows 11 v hodnote 150 € úplne zadarmo!

Žiaľ, je nutné poznamenať, že funkcionalita sa ešte môže zmeniť, nakoľko Android 12 je stále len v štádiu vývoja. Vylúčená taktiež nie je ani možnosť, že sa debut funkcie posunie a stane sa súčasťou až Android 13. Podobný scenár sa odohral pri četovacích bublinách, ktoré mali pôvodne prísť spolu s Android 10, no nakoniec sme sa ich dočkali až pri Android 11.

Už o mesiac by sme sa však mohli dočkať prvého Android 12 Developer Preview, ktoré by nám malo prezradiť viac.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať