Prvé inteligentné hodinky od OnePlus môžu byť predstavené v marci 2021

Síce to trvalo, no dočkali sme sa. OnePlus oficiálne potvrdil, že svoje inteligentné hodinky vydá v priebehu prvých mesiacov budúceho roku.

Síce to trvalo, no dočkali sme sa. OnePlus oficiálne potvrdil, že svoje inteligentné hodinky vydá v priebehu prvých mesiacov budúceho roku, ktorý je od nás v tomto momente vzdialený len necelé dva dni.

Generálny riaditeľ OnePlus, Pete Lau, nedávno potvrdil, že spoločnosť skutočne pracuje na svojich vôbec prvých inteligentných hodinkách. Teraz nám svoj plán priblížil o čosi viac. Prostredníctvom Twitteru totiž oznámil, že zariadenie konečne prichádza, upozornil server 9to5Google.

Lau síce nespomenul konkrétny dátum, kedy by sa nám hodinky mohli ukázať, no poznamenal, že sa tak stane niekedy začiatkom 2021. Táto informácia na prvý pohľad neprezrádza veľa, no podobného prehlásenia sme sa dočkali aj pri smartfónoch zo série OnePlus 9, o ktorých sa predpokladá, že prídu v marci. Hodinky teda môžu byť predstavené po boku nových vlajkových lodí.

Hodinky sú stále záhadou

Žiaľ, veľa toho o chystanom produkte nevieme. Čo sa týka dizajnu, hodinky by sa mali vyznačovať okrúhlou lunetou.

TIP REDAKCIE
Vitaj späť, Don Salieri: Mafia 4 sa má odohrávať ešte pred prvým dielom!

Jednou zo záhad je aj softvér, ktorý hodinky poženie. Pred pár mesiacmi sme sa dozvedeli, že hlavnú úlohu nebude zohrávať Wear OS, ale iný operačný systém. Aký? Nikto nevie.

Krátko na to však Pete Lau prehlásil, že OnePlus v skutočnosti spolupracuje s Google na vylepšení niektorých častí Wear OS. No na druhú stranu, nijak nepotvrdil, že tento operačný systém skutočne poženie chystané hodinky.

Kde leží pravda môžeme v tomto momente len hádať. Ak však výrobca spolupracuje s Google na vylepšení Wear OS, je len málo dôvodov, prečo by sa systém nemal dopracovať do finálnej verzie jeho inteligentných hodiniek.

Veríme, že podrobnejších a hlavne jasnejších informácií o chystanom produkte sa dozvieme už čoskoro.