Boston Dynamics roztancoval svojich robotov. Pozrite si podarené koncoročné video

Spoločnosť Boston Dynamics sa rozhodla zatvoriť dvere za starým a nie príliš šťastným rokom 2020 štýlovým videom, do ktorého zapojila svojich robotov.

Spoločnosť Boston Dynamics sa rozhodla zatvoriť dvere za starým a nie príliš šťastným rokom 2020 štýlovým videom, do ktorého zapojila svoje robotické výtvory. 

Pre robotov Atlas, Handle a Spot vývojári vytvorili choreografiu, v rámci ktorej tancujú na známy hudobný hit Do You Love Me (1988) od skupiny The Contours. Tak ako predchádzajúce videá od  Boston Dynamics, aj to najnovšie ukazuje mimoriadnu agilnosť strojov, v ktorej vyniká najhumanistickejší robot Atlas.

Dvom robotom Atlas robí spoločnosť robotický pes Spot, ktorý je ako jediný z portfólia výrobcu dostupný na trhu. Za 75 000 dolárov si ho môžu kúpiť firmy a organizácie pôsobiace napríklad v priemysle, v bezpečnostnom odvetví a podobne. Jeden si objednala aj česká Alza.

Tancujúcu zostavu dopĺňa Handle – manipulačný robot, ktorý dokáže efektívne prenášať a premiestňovať škatule a podobné bremená.

Zamestnanci spoločnosti Boston Dynamics pripravili video ako oslavu začiatku nového roka, o ktorom dúfajú, že bude šťastnejší. Video bolo publikované len včera (29. 12. 2020) a už teraz má na konte takmer 3,5 milióna vzhliadnutí. Upozornil naň britský denník
The Boston Globe.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Pripomenieme, že firmu Boston Dynamics prevzala v priebehu decembra spoločnosť Hyundai Motor Company, a to za 1,1 miliardy dolárov. Za túto sumu získala približne 80-percentný podiel. Zvyšných 20 percent aktív zostáva pôvodnému vlastníkovi, japonskému investičnému holdingu SoftBank.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať