POZOR: Miliónom ľudí od 1. januára prestane fungovať WhatsApp!

Komunikačnú platformu WhatsApp aktívne používajú každý mesiac približne 2 miliardy ľudí. Miliónom z nich však chatovacia aplikácia prestane fungovať.

Komunikačnú platformu WhatsApp aktívne používajú každý mesiac približne 2 miliardy ľudí. Miliónom z nich však populárna chatovacia aplikácia prestane po novom roku fungovať.

Vývojári totižto ukončili podporu aplikácie na starších verziách mobilných operačných systémov, čo ovplyvní niekoľko miliónov používateľov. Ak používate len „starší“ smartfón, WhatsApp vám bude fungovať aj naďalej.

Pokiaľ však vlastníte smartfón, ktorý je vyslovene starý, teda bol uvedený na trh pred niekoľkými rokmi, cez WhatsApp už správu po 1. januári neodošlete. Konkrétnejšie, pre plnú funkčnosť aplikácie je potrebný operačný systém iOS 9 a novší. Na starších verziách systému iOS už fungovať nebude.

V prípade operačného systému Android je hraničná verzia 4.0.3. Skôr vydané verzie operačného systému Android si s WhatsApp-om od 1. januára neporozumejú (viď FAQ). Taký iPhone 4, Samsung Galaxy S2 a ďalšie podobné zariadenia teda musia ich používatelia vymeniť za nové, pokiaľ chcú WhatsApp používať aj naďalej.

TIP REDAKCIE
Erupcia sopky v Tongu pretrhla podmorský internetový kábel, celá krajina ostala bez pripojenia
Samsung Galaxy S2

Hoci smartfóny vyrobené medzi rokmi 2010 a 2012 patria skôr do technologickej minulosti, stále ich istá časť spotrebiteľov aktívne používa. Všetky konverzácie z aplikácie WhatsApp sa dajú zálohovať do služieb iCloud a Drive (Nastavenia, Chaty, Záloha chatov).

Pri prechode na nové zariadenie tak používatelia o svoje konverzácie neprídu. Po nainštalovaní aplikácie a prihlásení ich stačí obnoviť zo zálohy.

Total
67
Zdieľaní
Total
67
Zdieľať